• Współpraca

1. Winogradzki Park Sportu i Rekreacji - na terenie szkoły uczniowie mają dostęp do obiektów sportowych Winogradzkiego Parku Sportu i Rekreacji - boiska do piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, tenisa; bieżnie, siłownia zewnętrzna

2. Szkoła z Klasą - programy Szkoły z Klasą pomagają młodym ludziom stać się świadomymi i aktywnymi obywatelami, rozwijają w nich poczucie sprawczości, odpowiedzialności za siebie i innych. Wzmacniają pracę zespołową, współpracę, krytyczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów. Bo jaka edukacja, taki świat.

3. Szacun dla zawodowców - kampania ma na celu rozpropagowanie w poznańskim regionie szkolnictwa zawodowego. W ramach akcji prowadzona jest szeroko zakrojona reklama dostępnych w Poznaniu 22 szkół zawodowych, a zwieńczeniem tych działań jest coroczna Arena Zawodów, podczas to której fachowcy prezentują młodzieży 62 profesje możliwe do zdobycia w poznańskich placówkach. Dodatkowo doradcy zawodowi przeprowadzają z uczniami testy predyspozycji zawodowych i pomagają sprawdzać, jakie zdolności mają uczniowie i w jakich kierunkach powinni się kształcić, doradzaja także rodzicom, jak pomagać dzieciom przy podejmowaniu decyzji o przyszłej pracy.

4. Centrum doradztwa zawodowego dla młodzieży - organizacja realizuje zadania z zakresu poradnictwa zawodowego i planowania ścieżki edukacyjno-zawodowej. Oferuje usługi w postaci: warsztatów, zajęć informacyjnych oraz konsultacji indywidualnych.

5. Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji - dzięki współpracy z pływalnią na osiedlu zwycięstwa oferujemy naszym uczniom zajęcia na basenie. Ich celem jest zaszczepienie wśród dzieci miłości do środowiska wodnego, kształtowanie prawidłowych postaw prozdrowotnych oraz wpajanie zasad bezpieczeństwa w wodzie. Trenerzy regularnie monitorują postępy naszych uczniów, co gwarantuje bardzo wysoką skuteczność nauczania.

6. Nasz Sportowy Fyrtel - różnorodne zajęcia sportowo rekreacyjne są całkowicie darmowe a w ofercie znaleźć można między innymi ćwiczenia ogólnorozwojowe na siłowniach zewnętrznych, „Otwarte Strefy Rekreacji” czyli otwarte sale gimnastyczne z różnymi dyscyplinami sportów zespołowych, zajęcia taneczne, amatorskie treningi biegowe czy nawet zajęcia na ściance wspinaczkowej.

7.  Rada Osiedla Winogrady Północ - wsparcie rady pomaga w pozyskiwaniu funduszy na realizację projektów na terenie szkoły, a także w organizacji wydarzeń i uroczystości

8.  Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu - pomoc w organizacji zajęć dodatkowych, wydarzeń sportowych i zawodów, a także treningi prowadzone przez trenerów i studentów AWF

9. Uniwersytet Adama Mickiewicza - współpracujemy z wydziałami nauk ścisłych UAM w Poznaniu - dzięki temu możemy zapewnić naszym uczniom jeszcze wyższy poziom kształcenia. Zajęcia w naszej szkole są często hospitowane przez studentów i nauczycieli akademickich oraz są prowadzone pokazowe lekcje dla uczniów przez studentów.

10. AWF oś. sekcja taekwondo - dzięki współpracy z Organizacją Środowiskową AZS w Poznaniu oferujemy uczniom treningi sztuk walki Taekwondo na naszych salach gimnastycznych.

11. Poznań dla pszczół - Głównym celem Programu jest edukacja mieszkańców w zakresie roli i znaczenia pszczół oraz owadów zapylających dla środowiska i gospodarki oraz zwiększanie ich populacji w mieście. Prelekcje i wykłady wraz z warsztatami budowy domków dla owadów dziko żyjących dla uczniów szkół podstawowych, ogród w parku Cytadela z nektaro- i pyłkodajnymi roślinami dla pszczół i innych owadów bytujących w mieście to przykłady działań realizowanych przez Miasto Poznań.