• Підготовче відділення

Інформація про правила прийому іноземного учня до підготовчого відділення

в школах міста Познань

На території міста діють підготовчі відділення для іноземних учнів, котрі проживають у Познані:

• в комплексі початкових шкіл № 12 в Познані (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12 w Poznaniu), os. Zwycięstwa 101;
          • в початковій школі № 10 (Szkoła Podstawowa nr 10), ul. Bosa 9;
          • в початковій школі № 2 (Szkoła Podstawowa nr 2), os. Jagielońskie 128,

з 01.09.2020 р. будуть працювати відділення в школах ІІІ ступеня:

• Ліцей № IX (IX Liceum Ogólnokształcące im. K. Libelta), ul. Warzywna 24;
          • Ліцей № XI (XI Liceum Ogólnokształcące im. Jadwigi i Wacława Zembrzuskich w Poznaniu),

ul. Ściegiennego 134

• Ліцей № XIV (XIV Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego), Os. Piastowskie 106.

Мета їх призначення:

1. Підготовка іноземних учнів до продовження регулярної освіти в польській школі.
          2. Досягнення учнів з польської мови як другої мови на рівні, близькому до А2, за шкалою володіння мовою CEFR.
          3. Можливість переходу до наступного класу для учнів, які добре не володіють польською мовою.
          4. Підготовка учнів до функціонування в шкільному середовищі та в польських культурних реаліях.
          5. Познайомити учнів із польськими традиціями та звичаями
          6. Підтримка інтелектуального та емоційного розвитку учнів
          7. Розвиток самостійності у вивченні польської мови та в отриманні інформації про Польщу та поляків.
          8. Підтримання та розвиток мотивації до вивчення польської мови, шляхом ознайомлення учнів із перевагами знання мови.

Правила прийому учня

До відділу приймаються учні зголошені безпосередньо батьками або законними опікунами, також дітей може скерувати директор районної  школи до якої був зареєстрований  учень, котрий не мав достатніх навиків з польської мови. Для направлення необхідна згода опікунів, батьків дитини, документи, що підтверджують особу, дані про попереднє навчання. Директор на підставі висновку комісії, до складу якої входять два викладачі та педагог або психолог, видає "Рішення про зарахування іноземного учня до підготовчого відділення"

У випадку, коли направлення видається через директора іншої школи, зарахування до відділу відбувається в порозумінні з директором школи в котрій функціонує відділ (ZSP № 12 w Poznaniu, Os. Zwycięstwa 101; Szkoła Podstawowa nr 10, ul. Bosa 9; Szkoła Podstawowa nr 2, os. Jagielońskie 128). Директор школи, в якій працює такий відділ, інформує районну школу про вступ учня.

Тривалість навчання

Навчання учня у підготовчому відділенні триває до кінця дидактичних та навчальних занять у навчальному році, в якому учень був зарахований до цього відділу. Після його закінчення учень повертається до районної школи.

Якщо учень розпочав навчання з початку навчального року - навчання триває, як правило, один рік. Залежно від навчального прогресу та освітніх потреб учня період навчання в підготовчому відділенні може бути скорочений (наприклад, у разі вступу учня протягом навчального року) або продовжений - не більше ніж на один навчальний рік.

Рішення про скорочення або продовження навчання в підготовчому відділенні приймається педагогічною радою на вимогу вчителів, які навчають учня, педагога чи психолога після врахування результатів знання мови та ступеня виконання базової навчальної програми на даному етапі навчання.

Продовження навчання в підготовчому відділенні може, зокрема, спричинятися з того, що цей період був недостатній для того, щоб учень оволодів польською мовою на рівні, що дозволяє ефективно використовувати знання (наприклад навчальний рік почався в лютому).

Після закінчення навчання учень отримує «Довідку про закінчення навчання у підготовчому відділенні». Підтвердженням переходу до наступного класу є свідоцтво про закінчення певного класу школи, в котрій учень закінчив навчання в підготовчому відділені на певному рівні.