• Zasady pracy na lekcjach i oceniania podczas zdalnego nauczania

Informacja dla nauczycieli i rodziców ZSP12 dotycząca zmian w WO i Statucie szkoły związanych z wprowadzeniem zdalnego nauczania.

( obowiązująca od 16.04.2020r )

1. Przygotowanie do lekcji (niezależnie od formy lekcji np. poprzez ,,strumień”; czat; wideoczat itd.)

Uczeń przystępuje do zajęć:

- o wyznaczonej w planie lekcji godzinie,

- z zeszytem, podręcznikiem, ćwiczeniami, potrzebnymi przyborami i materiałami.

2.  Obecność na lekcji:

a) uczniowi mającemu dostęp do komputera, internetu, którego rodzice zadeklarowali wychowawcy obecność na zajęciach wg planu lekcji nauczania zdalnego – wpisuje się frekwencję na podstawie obecności na platformie Classroom;

Nauczyciele prowadzący lekcję posiadają listy uczniów (przekazane przez wychowawców), którzy mają obowiązek uczestnictwa w lekcji w godzinach planu klasy. Nieobecnym z listy wstawiana jest nieobecność w dzienniku Librus.

b) uczniowi bez dostępu do komputera, internetu w godzinach zajęć wg planu nauczania zdalnego  – obecność wpisuje się na podstawie odesłanych zadań - uczeń zobowiązany jest wykonać zadania z lekcji i przesłać je do nauczyciela tego samego dnia, którego odbyły się zajęcia;

c) w przypadku nieobecności ucznia na lekcji  wynikającej z przyczyn losowych, rodzic usprawiedliwia nieobecność przez wiadomość w dzienniku Librus wysłaną do nauczyciela przedmiotu, a uczeń ma obowiązek uzupełnić materiał z lekcji i odesłać go nauczycielowi przedmiotu w   wyznaczonym terminie.

3. Zachowanie ucznia podczas lekcji.

Podczas trwania lekcji uczeń zobowiązany jest do:

- uważnego odczytywania INSTRUKCJI do lekcji,

- zachowania form grzecznościowych,

- posługiwania się językiem oficjalnym, bez stosowania skrótów używanych popularnie w

komunikacji internetowej,

- wypowiadania się wyłącznie na tematy związane z lekcją,

- wykonywania poleceń nauczyciela,

- odpowiadania na wezwania i pytania nauczyciela,

- niepodejmowania innej aktywności w internecie i poza nim,

- obecności podczas całych zajęć (również wizyjnej, jeśli taka jest wymagana).

4. Uczeń zobowiązany jest do samodzielnej pracy (niedopuszczalne jest przedstawianie jako swoich, prac i innych materiałów znalezionych w Internecie).

5. Praca ucznia na platformie Classroom podlega ocenie zgodnie z WO oraz przedmiotowymi systemami oceniania.

6. Zachowanie ucznia podczas zajęć podlega ocenie. Uwagi wpisywane będą w dzienniku Librus i mają wpływ na końcoworoczną ocenę zachowania ucznia.

7. Uczeń ponosi odpowiedzialność za nieodpowiednie działania wykonywane przy użyciu przypisanego mu indywidualnego konta użytkownika.

8. Treść zajęć, udostępnionych poprzez Google Suite materiałów oraz linki do grup i spotkań Meet są do wyłącznego użytku nauczycieli, uczniów oraz rodziców uczniów. Udostępnianie jakichkolwiek danych poza systemem Google Suite jest zabronione.