• Świetlica

• Archiwum - rok szkolny 2023/2024

• Wrzesień 2023
              • Wrzesień w świetlicy rozpoczynamy od wspomnień. Dzieci wykonują prace plastyczne związane  z wakacjami.

30 września obchodzimy w Polsce Dzień Chłopaka.

Wszyscy chłopcy otrzymują w dniu swojego święta upominki.

• Październik 2023
              • 5 października w świetlicy odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Większość dzieci zajadało się pyrkami i prosiło o dokładkę. W listopadzie dzieci podczas pobytu w świetlicy odwiedziły Muzeum Pyry.

9 października w świetlicy odbył się bal jesienny. Wszystkie dzieci, które przebrały się otrzymały nagrody.

Październik w świetlicy jest zawsze pod znakiem prac plastycznych związanych z jesienią.

Nie tylko plastycznych, dzieci również śpiewają piosenki związane z tą porą roku.

9 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pisania Listów.

W świetlicy postanowiliśmy uczcić ten dzień napisaniem listów do dzieci z  innych poznańskich świetlic.

• Listopad 2023
              • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci. Dnia 13 listopada ten dzień obchodziliśmy w świetlicy. Oczywiście wszystkie dzieci, które przebrały się za ulubioną postać otrzymały upominki.

25 listopada na całym świecie obchodzony jest dzień pluszowego misia. Każdy przyniósł tego dnia do świetlicy swojego ulubionego, pluszowego misia. Odbyła się też sesja zdjęciowa, każdy stał się na chwileczkę misiem.

W świetlicy andrzejkowe zabawy odbyły się 30 listopada.

Dzieci wzięły udział w najbardziej znanych wróżbach andrzejkowych.

• Grudzień 2023
              • Co roku w świetlicy oczywiście  6 grudnia obchodzimy Mikołajki.

Mikołaj odwiedza u nas wszystkie dzieci, nie tylko grzeczne...

Każdy otrzymał podarunek, a potem dzieci spędziły popołudnie filmowe.

W grudniu dzieci wykonują bardzo dużo ciekawych prac plastycznych podczas pobytu w świetlicy.

Prace związane są z zimą, mikołajkami i świętami.  W świetlicy odbyły się też warsztaty robienia stroików świątecznych i wieńców adwentowych na konkurs miedzyświetlicowy.

Dzieci w świetlicy wykonywały również kartki świąteczne dla bezdomnych.

Gwiazdor to postać, która występuje w Wielkopolsce, kojarzy się przede wszystkim z Poznaniem, każdego roku przychodzi również do naszej świetlicy.

• Styczeń 2024
              • W poniedziałek 8 stycznia czas w świetlicy dzieci spędziły śpiewająco. Był styczeń, niedawno były święta, dlatego śpiewanki świetlicowe były świąteczne.Dzieci śpiewały kolędy, ale również popularne piosenki świąteczne.Niektóre utwory wzbogacone były choreografią!

Z okazji Dnia Babci i Dziadka 21 i 22 stycznia dzieci wykonały drobne upominki, które symbolizowały uczucia do nich.

25 stycznia podczas pobytu w świetlicy chętne dzieci wybrały się do kina na Akademię Pana Kleksa.

• Luty 2024
              • W czwartek, 1 lutego, odbył się konkurs Gwary Poznańskiej przeznaczony dla klas pierwszych.

8 lutego przypadał tłusty czwartek. Oczywiście w świetlicy zajadaliśmy się pączkami.

Walentynki przypadają 14 lutego,  dzieci obchodziły święto śpiewająco. W  środę, 7 lutego, zaśpiewały piosenkę pełną miłości.

• Marzec 2024
              • W marcu dzieci  wykonywały różne prace plastyczne związane z wiosną.

22 marca przypada Światowy Dzień Wody, W naszej świetlicy odbył się blok zajęć. Dzieci oglądały filmy edukacyjne i prowadziły dyskusje dotyczące tego, gdzie znajduje się woda, do czego nam służy, czy na Ziemi jest więcej wody pitnej czy słonej oraz jak oszczędzać wodę. Chętne dzieci wykonały także prace plastyczne na temat "Jak możesz oszczędzać wodę?

Dobble to bardzo popularna i wyjątkowo prosta, niezwykle dynamiczna gra karciana. W świetlicy odbył się Turniej poświęcony tej popularnej grze.

• Kwiecień 2024
              • Świetlica zorganizowała konkurs "Językowe łamańce". Konkurs miał formę prezentacji wierszy Małgorzaty Strzałkowskiej „Wierszyki łamiące języki” i Urszuli Kozłowskiej „Szeleszczące wierszyki”.
                Finał odbył się 4 kwietnia.

Jak każdego roku dzieci w świelicy wykonywały piękne prace związane ze świętami wielkanocnymi.

W kwietniu w świetlicy odbył się też pokaz mody wiosennej połączonej z konkursem na najlepsze przebranie

7 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. W świetlicy odbył się Tydzień Zdrowia.

22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi, dzieci wykonały piękne prace.

W kwietniu realizowane też były Lekcje Pomagania, które są programem edukacyjnym PAH wprowadzającym w zagadnienia humanitaryzmu oraz pomocy ludziom bez względu na pochodzenie.

• Maj 2024
              • 23 maja w świetlicy odbyły się zawody sportowe – biegi przełajowe.

26 maja to Dzień Matki, jak co roku dzieci przygotowują piękne upominki dla swoich mam.

W poniedziałek, 27 maja, wszystkie dzieci przebywające w świetlicy zatańczyły poloneza.

Pogoda była piękna, zatem pokaz odbył się na boisku szkolnym.

Prezentacja wypadła świetnie!

W poniedziałek, 27 maja, odbył się kiermasz charytatywny.

Świetlica przygotowała oczywiście swoje stanowisko.

• Czerwiec 2024
              • Oczywiście w czerwcu w świetlicy obchodziliśmy Dzień Dziecka. Wszystkie dzieci otrzymały upominki.

W czerwcu odbył się też piknik, jak co roku na koniec roku szkolnego dzieci udały się na lody i minigolfa.

W piątek, 14 czerwca odbył się koncert z piosenkami o wakacjach.

Dzieci wypadły znakomicie!

• Poznań
        os. Zwycięstwa 101
      • MIASTO POZNAŃ