• Patyczaki 1p

• Klasa 1p kontynuuje rozpoczętą w ubiegłym roku przez starszych kolegów, hodowlę patyczaków 😀 wzbudziły one wielką ciekawość wśród dzieci, a dla klasowych dyżurnych przybyło obowiązków- wszak patyczaki jak każde inne zwierzęta potrzebują jedzenia i wody 🌿💧
              Naszą klasę odwiedziła także.... prawdziwa modliszka! Przyjaciółka jednego z naszych uczniów-Hleba  😊

Możemy się także podzielić radosną nowiną- nasza hodowla bardzo się ostatnio powiększyła, już wkrótce będzie możliwość adopcji patyczaków 😀

• Poranna Noc Naukowców na Akademii Wychowania Fizycznego klasy 1a i 3a

• W środę, 20 września klasa 1a i 3a wzięły udział w zajęciach organizowanych na AWF w ramach Nocy Naukowców.

Pierwsze zajęcia odbyły się pod hasłem Odkryj(MY) moc swobodnej zabawy. Podczas tych zajęć dzieci odkrywały tajniki ruchu, eksperymentowały z różnymi formami aktywności fizycznej i przede wszystkim świetnie się bawiły.

Drugie zajęcia odbyły się pod hasłem Od aktywności do przyjaźni. Poprzez różnego rodzaju aktywności sportowe dzieci doskonaliły umiejętności społeczno-emocjonalne.

Zajęcia odbyły się w dwóch miejscach: na terenie kampusu Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu oraz pobliskiego Młodzieżowego Domu Kultury ul. Droga Dębińska.Pogoda dopisała, dzieci bardzo angażowały się w wykonywanie zadań, wszyscy otrzymali upominki, a najbardziej aktywne dzieci zostały dodatkowo wyróżnione.

Dziękujemy wszystkim pracownikom  AWF za poświecenie nam prawie trzech godzin i przygotowanie zajęć!

• Międzynarodowy Dzień Kropki w klasie 1p

• Miedzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności i twórczości, dzień w którym skupiamy się na odkrywaniu i rozwoju swoich talentów i pasji. 15 września, w klasie 1p nie zabrakło zadań z kropką w roli głównej. Skupiliśmy się na różnych talentach. A te są różne: oglądaliśmy tańce na szarfach, popisy wokalne, iluzjonistów, popisy z piłkami. Przede wszystkim jednak, dzieci próbowały opowiadać o swoich mocnych stronach i pasjach🏃‍♀💃🏂🚴‍♂🤸🤹

• Piknik ekologiczny

• ZAPRASZAMY MIESZKAŃCÓW NA DWUDNIOWY PIKNIK EKOLOGICZNY

POŁĄCZONY Z DWUDNIOWYM KINEM PLENEROWYM

Piknik Ekologiczny odbędzie się w czwartek i piątek - 7 i 8 września 2023 r. w godz. 12.00-19.00 na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 12 w Poznaniu na Osiedlu Zwycięstwa. Na dzieci, rodziców i przybyłych gości czeka wiele ciekawych atrakcji - animacje, zabawy i warsztaty.

Wyjątkową atrakcją będzie kino plenerowe dla mieszkańców. Seanse filmowe odbędą się w tych samych dniach tj. czwartek i piątek - 7 i 8 września 2023 r. o godz. 20.00 - na dziedzińcu przy wejściu do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 12 w Poznaniu na Osiedlu Zwycięstwa.

- film „Bigger than us” reż. Flore Vasseur (7 września)

- film „Oto my” reż. Nir Bergman (8 września)

Liczba dostępnych na miejscu leżaków jest ograniczona.

Zachęcamy do zabrania ze sobą własnych leżaków i koców oraz ciepłe ubranie.

Projekt jest finansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

ORGANIZATORZY:

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu