• Aktualności

            • Wyniki konkursu świąteczno-wiosennego „KOLOROWA WIELKANOC” 2023

            • Ogłaszamy wyniki konkursu świąteczno-wiosennego „KOLOROWA WIELKANOC” 2023.

               

              W ramach konkursu wpłynęło wiele ciekawych i pięknych prac. Autorzy wszystkich prac otrzymają upominki, a autorzy zwycięskich prac zostaną nagrodzeni. O terminie wręczenia nagród poinformujemy w odrębnym ogłoszeniu.

               

              Organizatorem Konkursu byli: Jednostka Pomocnicza Miasta Poznania - Rada Osiedla Nowe Winogrady Północ i Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12 w Poznaniu przy wsparciu Samorządu Uczniowskiego.

               

              Laureaci konkursu otrzymają nagrody zakupione z budżetu Osiedla Nowe Winogrady Północ.

               

              Serdecznie gratulujemy!!!

               

              Marcin Zaremba

            • Dzień Patrona i Uchwalenie konstytucji 3 maja w klasach 4-8

            • 28 kwietnia klasy 4-8 świętowały Dzień Patrona i Uchwalenie Konstytucji 3 Maja. W ramach tych obchodów uczniowie wykonywali plakaty upamiętniające Wielkopolską Brygadę Kawalerii oraz wzięli udział w grze terenowej pt. Gra o Konstytucję. Pogoda i frekwencja klas dopisała, uczniowie odpowiadali na pytania z historii utrwalając swoja wiedzę i poznając lepiej dzieje ojczyste.

            • Witaj majowa jutrzenko!

            • Obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja w klasach 1-3

              3 Maja Polska i Polacy na całym świecie obchodzą Święto Narodowe upamiętniające przyjęcie w 1791 r. pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej konstytucji.

              Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jako święto obchodzony jest 2 maja. Co roku tego dnia Polacy z dumą eksponują flagi na zewnątrz. Każdy z nas może uczcić Biało-Czerwoną poprzez jej wywieszenie np. w oknie lub na balkonie swojego mieszkania czy przed domem.

               

              Święta majowe uczciły dzieci z klas 1-3. Każda klasa wykonała gazetkę tematyczną.

              W piątek wszyscy uczestniczyli w przedstawieniu przygotowanym przez klasę 2b pani Joanny Tarapacz.

               

              Witaj majowa jutrzenko,
              Świeć naszej polskiej krainie,
              Uczcimy ciebie piosenką,
              Która w całej Polsce słynie.

               

              Na zakończenie dzieci uczciły święta majowe hymnem narodowym, pięknie odśpiewały Mazurka Dąbrowskiego.

            • Eko koncert – efektem konkursu na Eko instrument muzyczny.

            • Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, który przypada 22 kwietnia uczniowie z klas: 1a, 1b, 2a i -3a wzięli udział w konkursie na Eko instrument muzyczny. W piątek 21 kwietnia dzieci wykonały koncert muzyczny na swoich instrumentach Wszystkim bardzo się spodobał pomysły, tym bardziej, że twórcza muzyka zwraca innych uwagę na problem ochrony środowiska. Wszystkie instrumenty były bardzo pomysłowe, a ich twórcy otrzymają nagrodę.

            • „Tydzień pozytywnie zakręconych skarpetek” w klasie 2b

            • Skarpetkowy zawrót głowy - omawianie lektury na wesoło! 

              Klasa 2b omawiając i inspirując się lekturą „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” Justyny Bednarek przeżyła swój „Tydzień pozytywnie zakręconych skarpetek”. Skarpetki towarzyszyły nam i pomagały w codziennych szkolnych aktywnościach i edukacjach. Podczas matematyki dzieci losowały ze skarpetek swoje zadania do rozwiązania, dodawały, odejmowały, mnożyły w zakresie 50. Na zajęciach z edukacji polonistycznej omawiały swój ulubiony rozdział lektury. Uczniowie wykonywali swoje zwierzaki ze skarpetek . Każde dziecko stworzyło również swoją skarpetko- pacynkę, nadało jej imię i wymyśliło jej niesamowitą historię, którą zapisało w zeszycie, a następnie opowiedziało lub przeczytało swoim kolegom. Skarpetkowe długie węże towarzyszyły nam podczas kilku lekcji wychowania fizycznego- dzieci skakały nad nimi i przechodziły pod wężami, węże służyły im także jako skakanki. Skarpetkowa ortograficzna karta pracy utrwalała zasadę z ż wymiennym. Podczas zajęć informatycznych dzieci tworzyły projekt swojej super skarpetki. Na zakończenie rozmawialiśmy o życzliwości, byciu miłym i przyjacielskim, pomocnym dla innych. Efektem rozmów było narysowanie przez każde dziecko swojej skarpety życzliwości.

              To był niezwykle aktywny tydzień pełen nauki i bardzo dobrej zabawy!

            • Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata

            • Znane przysłowie mówi: kwiecień – plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata.

              To słoneczko przygrzewa, zaraz znów śniegiem poprószy.

              W świetlicy zatem też przeplatamy – raz wiosenne szaleństwa na placu zabaw, innym razem prace plastyczne, a we wtorek 25 kwietnia wiosnę próbowaliśmy przywołać pokazem mody wiosennej.

              Za najlepsze przebranie i prezentację podczas pokazu nagrody otrzymały: Wiktoria Szmidt, Martyna Ławicka, Michalina Marcinkowska, Hania Bogusiewicz, Lilka Osiak, Asia Staszewska, Hania Popiołek, Justyna Tarka, Blanka Durkiewicz i Julka Kuroś. Zapraszamy do galerii zdjęć na nasz kwiecień-plecień świetlicowy!

            • Przedstawienie klasy 1b „Zimę żegnamy, wiosnę witamy!”

            • Wiosno! Serdecznie witamy! Tak się cieszymy, że jesteś już z nami”

              19 kwietnia klasa 1b wystawiła dla klas 1-3 i zerówek wiosenne przedstawienie pt. „Zimę żegnamy, wiosnę witamy!”.

              Opowiadało ono o przedszkolakach, które położyły spać zimę i zaprosiły wiosnę. Występ był przeplatany wesołym repertuarem muzycznym, układami tanecznymi oraz grą na pałeczkach.

              Wszystko to sprawiło, że przedstawienie oglądało się z ogromną przyjemnością i na widowni bardzo szybko zagościł wiosenny nastrój.

              Dziękujemy 1b i Pani Monice Kubiak za przypomnienie, że pomimo brzydkiej pogody za oknem, wiosna nadeszła!

               

            • Spotkanie dzieci z klasy 3a z adwokatem w ramach projektu edukacyjnego „Bajeczni adwokaci”

            • W poniedziałek 17.04 uczniowie kl. 3a wzięli udział w spotkaniu z mecenasem Mateuszem Łątkowskim, który przeczytał dzieciom książkę o Misiu Adwokacie. Wszystko za sprawą ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Bajeczni adwokaci”, który ma na celu upowszechnianie wiedzy o zawodzie adwokata oraz propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.

              Z inicjatywy Komisji Wizerunku Naczelnej Rady Adwokackiej powstała książeczka „Leśne sprawy Misia Adwokata”, autorstwa Ewy Ruszkiewicz, ilustrowana grafikami Zuzanny Kledzik. Bohaterem bajki jest Miś Adwokat, który pomaga w trudnych sprawach mieszkańcom lasu. Głównym wątkiem bajki są kłopoty, w jakie wpada niesłusznie oskarżony Wilk. Przyjaciele Wilka zwracają się o pomoc do Misia, który niczym superbohater w todze, rusza na ratunek.

              Trzecioklasiści mieli okazję nie tylko wysłuchać czytanej bajki, ale również dowiedzieć się, czym oraz jakimi sprawami zajmuje się adwokat, jak wygląda i nazywa się jego strój, a jak miejsce pracy. Dzieci zadawały też liczne pytania, na które pan mecenas cierpliwie i wyczerpująco udzielał odpowiedzi.

              Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało zakładkę do książki, a na ręce wychowawcy przekazany został egzemplarz książki, która już została wypożyczona przez pierwszego chętnego klasowego czytelnika. Miłym akcentem spotkania była dla uczniów możliwość przymierzenia togi.

              Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tak szlachetnej inicjatywie Naczelnej Rady Adwokackiej. Dziękujemy!

               

            • Marshmallow Challenge – piankowe wyzwanie na etyce

            • 20 nitek makaronu spaghetti, taśma klejąca, jedna pianka Marshmallow, ograniczony czas: 20 minut i jedno, pozornie banalne, zadanie – zbudowanie jak najwyższej wieży.  Z tym niecodziennym wyzwaniem zmierzyli się uczniowie z klas trzecich, czwartych i piątych na lekcji etyki. Efekty pracy (WSPÓŁPRACY!) zespołów doskonale widać na zdjęciach :)

          • Turniej Piłki Nożnej Z podwórka na Stadion
            • Turniej Piłki Nożnej Z podwórka na Stadion

            • Turniej Piłki Nożnej Z podwórka na Stadion za nami!

               

              Końcówka marca i początek kwietnia był dla naszych uczniów bardzo intensywnym czasem.

              Nasza placówka desygnowała do gry 5 drużyn co sprawiło, że byliśmy jedną z najliczniejszych szkół biorących udział w turnieju. Dodatkowym atutem I etapu było to, że wszystkie mecze odbywały się na terenie Naszego Parku Winogradzkiego. Mając takie warunki + doping kibiców w postaci pozostałych uczniów szkoły nie pozostało nam nic innego jak dać z siebie wszystko!

               

              Kategoria U-8

              Pierwszy etap rozgrywek przeszliśmy jak burza pokonując zespoły Szkoły Podstawowej nr 15 oraz Szkoły Podstawowej Olimpijczyk. Zajmując I miejsce udało nam się awansować do Etapu Powiatowego który odbył się 14 kwietnia na Poznańskim Golęcinie.

              Stadion na Golęcinie okazał się dla naszych pierwszoklasistów bardzo szczęśliwy - pokonując Szkołę Podstawową nr 13, Szkołę Podstawową nr 21 oraz Szkołę Podstawową nr 51 ponownie z 1 miejsca uzyskaliśmy awans do Etapu Wojewódzkiego. Finały Turnieju odbędą się 19 maja w Starych Oborzyskach gdzie na chłopców z rocznika 2015 będzie czekało 31 najlepszych szkół z całego Województwa.

               

              Kategoria U-10

              Dla chłopców z 2 i 3 klasy był to bardzo wymagający turniej. Reprezentacja szkoły toczyła wyrównane boje ze swoimi rywali, zdobywała bramki, lecz nie pozwoliło im to zająć miejsca premiującego awansem do dalszego etapu. Zdobyte doświadczenie na pewno zaprocentuję w następnych latach a niekorzystne rezultaty będą tylko motywacją dla chłopców by jeszcze więcej czasu spędzić na treningach!

               

              Kategoria U-12

              Najstarsi chłopacy mogący wziąć udział w turnieju przystępowali do niego z dużą nadzieją na awans!

              3 mecze w których wzięliśmy udział pokazały nam, że ta grupa chłopaków ma bardzo duże umiejętności indywidualne. Niestety nie wystarczyło to do awansu, gdzie bezkonkurencyjna była Szkoła Podstawowa nr 28. Turniej zakończył się również dla nas groźnie wyglądająca kontuzją, przez którą musieliśmy w ostatnim meczu radzić sobie bez Filipa Osiewicza - najbardziej doświadczonego zawodnika w naszej drużynie.

               

              Dziewczyny

               

              Kategoria U-10

              Najmłodsza drużyna dziewczyn dzielnie trenująca cały rok przystąpiła do swojego pierwszego turnieju bardzo zmotywowana! Niestety jak to bywa na pierwszych zawodach... stres dał o sobie znać! Dzielnie walczące dziewczyny pokazały się z bardzo dobrej strony, stwarzając swoje sytuację czy też pokonując bramkarkę rywali. Mimo porażki, nie załamujemy rąk i na pewno przystąpimy do turnieju za rok!

               

              Kategoria U-12

              Drużyna złożona z uczennic 4 i 5 klas sprawiła wielką niespodziankę! Nasze dziewczyny pewnie pokonując swoje rywalki 4:0 i 5:0 nie pozostawiły złudzeń i awansowały do Etapu Wojewódzkiego.

              Wyróżniały się w każdym aspekcie gry, a swoją determinacją sprawiły, że mecze oglądało się bardzo spokojnie. Podobnie jak chłopacy z kategorii U-8 udadzą się 17 maja do Starych Oborzysk walczyć o miano najlepszego zespołu w województwie w swojej kategorii wiekowej.

               

              Nauczyciele Wychowania Fizycznego

          • Filharmonia Pomysłów w klasach 1-3
            • Filharmonia Pomysłów w klasach 1-3

            • Nasza szkoła podjęła całoroczną współpracę z Filharmonią Pomysłów. Raz w miesiącu wszystkie klasy 1-3 biorą udział w przedstawieniach. W kwietniu odbył się spektakl pod tytułem: "MUZYCZNE TRZEWICZKI". Szewc Stuk szyje niezwykłe buty, które zabierają go do świata rytmu
              i instrumentów perkusyjnych :)

               

              Dziękuję

              Pozdrawiam

              Paulina

            • Wyniki Konkursu „Bezpieczni w sieci”

            • Dziś poznaliśmy wyniki Konkursu „Bezpieczni w sieci” zorganizowanego przez Straż Miejską Miasta Poznania. Z ramienia szkoły za przeprowadzenie konkursu odpowiadali Pani Alina Kaniecka-Wojt, Pani Małgorzata Leoniak-Karolak i Pan Marcin Zaremba.

               

              Spośród zgłoszonych prac zostały wytypowane trzy prace, które nasza szkoła przekazała do dalszego etapu do Straży Miejskiej.Miło nam poinformować, że autorzy wszystkich trzech prac - Adrian Durkiewicz, Daria Zielonka i Hubert Zielonka - otrzymali wyróżnienie za udział w konkursie oraz pamiątkowe dyplomy i nagrody, które wręczyli dziś w szkole Strażnicy Miejscy wraz z Dyrektorem Szkoły.

               

              Serdecznie gratulujemy!

               

              Marcin Zaremba

            • Spotkanie klas trzecich ze Strażą Miejską

            • We wtorek 04.04.2023 r. uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 12 uczestniczyli w spotkaniu ze Strażą Miejską pod hasłem „Jak zachować się w kontakcie z osobą obcą?”.

              Zajęcia zostały zorganizowane we współpracy naszej szkoły ze Strażą Miejską i Radą Osiedla Nowe Winogrady Północ.

               

              Dziękujemy.

               

              Marcin Zaremba

            • Zajączek Wielkanocny z wizytą w naszej świetlicy

            • W środę, 5 kwietnia w świetlicy miała miejsce impreza związana ze zbliżającymi się świętami.

              Najpierw zostały wręczone nagrody za ostatni konkurs organizowany w świetlicy – na wizerunek Pani Wiosny. Piękne prace i listę nagrodzonych można zobaczyć w zakładce świetlica Powitanie wiosny – konkurs

              https://zsp12.edupage.org/a/swietlica?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQxMSZzdWJwYWdlPTE0

               

              Najważniejsze były jednak obchody najbardziej wyczekiwanej przez dzieci tradycji wielkanocnej – zajączka.

              Według tej tradycji zajączek wielkanocny w nocy z Wielkiej Soboty na Wielką Niedzielę chodzi z koszyczkiem i zostawia ukryte w różnych miejscach drobne upominki. U nas przygotował je w koszyczku i każdy odebrał zajączkowe prezenty.

              Na koniec odbył się seans filmowy, oczywiście z bajką o tematyce świątecznej.

              Życzymy Wszystkim Wesołych Świąt!

            • Nabór - główny księgowy

            • Zapoznań się z ofertą można pod adresem:

              https://bip.poznan.pl/public/bip/praca.html?co=print&of_id=47017&or_id=1158&key=eece9d761fa69f1e79ac0fe9fcfd5b3a

          • Autyzm nie jest wyborem. Akceptacja tak.
            • Autyzm nie jest wyborem. Akceptacja tak.

            • Podczas ostatnich lekcji etyki w klasach 2-5 oglądaliśmy filmy, robiliśmy doświadczenia
              i dowiedzieliśmy się, że:

              Autyzm nie jest chorobą, więc nie da się go wyleczyć. Żadne diety czy dyscyplina nie sprawią ,że go nie będzie. Terapia jednak pomoże funkcjonować w społeczeństwie i lepiej zrozumieć inne osoby oraz radzić sobie z emocjami.

               Autyzm lubi rutynę.

              Autyzm to tak bogate spektrum, że nie ma dwóch identycznych osób autystycznych. Czyli, jeśli znasz kogoś z autyzmem, nie oznacza to, że znasz ludzi z autyzmem. Znasz jedną osobę
              z autyzmem. Tak, jak gdy znasz jedną osobę w okularach, nie wiesz wszystkiego
              o okularnikach.

              Nigdy nie wiesz, czy osoba obok nie jest w spektrum.

              Nieprawdą jest, że osoby w spektrum autyzmu nie mają empatii! Czują często lepiej, niż inni. Tylko inaczej.

              • Dlatego tak ważne jest uświadamianie i oswajanie ze spektrum
            • Akcja poboru krwi 2023

            • W poniedziałek 3 kwietnia 2023 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 12 odbyła się akcja oddawania krwi, którą zorganizowała Rada Rodziców przy ZSP nr 12 we współpracy z klubem HDK PCK przy VEOLIA ENERGIA POZNAŃ S.A. pod patronatem Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego i we współpracy z Radą Osiedla Nowe Winogrady Północ oraz Poznańską Spółdzielnią Mieszkaniową „Winogrady” w Poznaniu.

               

              Marcin Zaremba

            • Szkolny Konkurs Recytatorski

            • Bo więcej waży jedna dobra strofa, niż ciężar wielu pracowitych stronic” - Czesław Miłosz

              3 kwietnia odbył się w naszej Dwunastce  Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas 0-3. Aula wypełniła się żartobliwymi  rymami i zabawnymi refleksjami zawartymi w wierszach Jana Brzechwy oraz Doroty Gellner.

              W tych poetyckich przesłuchaniach udział wzięło 32 dzieci, w tym dzieci z zerówek- czyli z grupy 6,7,8 oraz klas  1-3.Jury w składzie Pani Galina Władyko oraz Pani Paulina Wojtkowiak, miało bardzo trudny orzech do zgryzienia. Prezentacjom towarzyszyło wiele emocji, bowiem rzeczą bardzo trudną jest recytować wiersz z pamięci przed tak liczną publicznością. Ostatecznie jury przyznało następujące tytuły i wyróżnienia:

              Mistrz recytacji zerówek: Antonina Nowak

              Mistrz recytacji klas pierwszych: Joanna Staszewska, 1b

              Mistrz recytacji klas drugich: Jagoda Wanat, 2a

              Mistrz Recytacji klas trzecich: Wiktoria Kowalska oraz Nina Ciechanowska- kl 3a

              Wyróżnienia: Lena Madajewska 2a, Zuzanna Feldmann 2a, Szymon Główka 3a, Piotr Sikora 3b, Polina Konko 2a, Oliwia Żmudzińska 3b, Natalia Binek zerówka, Kuba Bruch 1b, Maryia Danielevich 1p, Tiberii Pavliuk 3p.

              Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale oraz czekoladowe pisanki. Kubki z motywem wiosennym były nagrodami za przyznane wyróżnienia, natomiast Mistrzowie recytacji otrzymali książki z zabawnymi wierszami wraz z autografem ich autora.Bardzo serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców  oraz Radzie Osiedla Nowe Winogrady Północ za ufundowanie wszystkich nagród, Paniom Galinie i Paulinie za pracę w Jury.

              Ze świąteczno- wiosennymi życzeniami- koordynatorki Szkolnego Konkursu Recytatorskiego:

              Joanna Tarapacz i Paula Salińska

               

            • Eko-serce na Osiedlu Zwycięstwa czeka na Wasze nakrętki!

            • Eko-serce na Osiedlu Zwycięstwa po raz kolejny wypełniło się po brzegi plastikowymi nakrętkami. We wtorek 28 marca uczniowie z Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej nr 12 pomogli przesypać zebrane nakrętki.

               

              Akcję prowadzimy na rzecz Oli Kaczmarek www.facebook.com/Ola-%C5%BBycie-z-chorob%C4%85-nerek-Pami%C4%99tnik-Pozytywnego-My%C5%9Blenia-777074775742170 we współpracy z Fundacją im. Anny Wierskiej „Dar Szpiku” i DRUŻYNA SZPIKU, które wspomagają leczenie chorych i potrzebujących dzieci.

               

              Eko-serce znajdujące się przy wejściu do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 12 w Poznaniu i obok Winogradzkiego Parku Sportu i Rekreacji to wspólna inicjatywa Rady Osiedla Nowe Winogrady Północ, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 12 w Poznaniu i Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Winogrady” w Poznaniu. Pojemnik został zakupiony z budżetu Rady Osiedla Nowe Winogrady Północ - Jednostki Pomocniczej Miasta Poznania.

               

              Dziękujemy mieszkańcom za zaangażowanie w pomoc dziewczynce!

               

              Eko-serce na Osiedlu Zwycięstwa czeka na Wasze nakrętki!

               

              Liliana Cyran

              Marcin Zaremba

      • Kontakt

        • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12 w Poznaniu
        • 61 823 17 91
        • Poznań os. Zwycięstwa 101 61-652 Poland
        • Marek Korbanek
        • Radosława Tomkowiak
        • MIASTO POZNAŃ Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12 os. Zwycięstwa 101 61-652 Poznań NIP 209-00-01-440
        • Szkoła mieści się na os. Zwycięstwa - między PST, a ulicami: Lechicką, Połabską i Serbską. PST: 12, 14, 15, 16 (przystanek ul. Lechicka). Tramwaj: 4, 10 (pętla ul. Serbska). Autobusy: 185 (przystanek ul. Lechicka), 174, 191 (przystanek ul. Połabska), 171, 172, 183 (przystanek ul. Serbska).
        • Magdalena Gałczyńska e-mail: iod2_mjo@um.poznan.pl
        • Robert Petrović e-mail: iod7_mjo@um.poznan.pl
        • Czynny: pn.-czw.: 8:00-15:00 pt.: 8:00-14:00 W dniach wywiadówek i godzin informacyjnych - na pół godziny przed spotkaniami do godz. 20.00 tel./fax: 61-8231-791, 61-8250-731
        • https://epuap.gov.pl/wps/portal/strefa-klienta/katalog-spraw/profil-urzedu/ZS7_Poznan
      • Logowanie