• Aktualności

            • Zapisy w roku szkolnym 2024/2025 do oddziałów przygotowawczych

            • Уважаемые родители,

              в связи с тем, что заинтересованность иностранцами, приезжающими в Познань нашей школой достаточно велика, дирекция школы решила обратиться к Вам со следующей информацией.Уже в данный момент можна записывать новых уцеников в нашу школу на следующий учебный год (2024-2025) в классы дла детей иностранцев, численность которых согласно распоряжению Министерства Образования Польши значительно меньше, чем в обычных польских классах. Если ваши друзья, знакомые, родственники планируют переехать в наш город, то уже сейчас могут прислать заявку в нашу школу на електронный адрес секретариата школы: sekretariat@zsp12.pl

              Таким образом можно будет быть уверенными, что на начало учебного года ребенок будет обезпечен местом в классе, подготавливающем учеников к учёбе в польском школе.

               

              Sekretariat Szkoły

            • Obchody 105 rocznicy Powstania Wielkopolskiego

            • ​​„Jestem Polakiem, wiernym synem Ojczyzny. Myśl o Polsce wielkiej i silnej, wolnej i niepodległej była i jest treścią mojego istnienia, urzeczywistnienie jej było i jest jedynym celem mojego życia.” 

              IGNACY JAN PADEREWSKI​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

              W piątek 26 stycznia miała miejsce uroczystość związana z Powstaniem Wielkopolskim.

              Powstanie Wielkopolskie było nie tylko wspaniałym zwycięstwem militarnym i politycznym, ale również dowodem, że mieszkańcy naszego regionu ponad wszystko cenią sobie wolność. Był to niezwykły wyraz woli społeczeństwa, które chciało samo decydować o swoim losie. Poświęcenie i odwaga naszych przodków przyczyniły się do przyłączenia Wielkopolski do odradzającej się ojczyzny 

              Nie zapominajmy o bohaterach tamtych dni.

              Cześć i chwała bohaterom, którzy przelali krew za wolną i niepodległą Polskę!

            • "Poznaj Poznań" teatru Mozajka w naszej szkole!

            • "Poznaj Poznań" to kolejna muzyczno-teatralna propozycja teatru Mozajka 🎶🎭 tym razem artyści zabrali nas   w podróż po Poznaniu i to muzyczną bimbą ! Byliśmy przy katedrze, na Rynku, na Półwiejskiej, Poznańskich Targach, piekliśmy rogale, a wszystko skończyło się piknikiem na Sołaczu! Wszystkie historie zamknięte były w przepięknych autorskich piosenkach z muzyką na żywo, przepełnionych poznańską gwarą. Przedstawienie- pierwsza klasa, gzuby bawiły się świetnie!  

            • Świąteczny "Piotruś Pan"

            • Szkolna Grupa Teatralna myśli już nad kolejnym spektaklem w letniej odsłonie, a tymczasem wspominamy grudniowe przedstawienie  "Piotruś Pan" w wersji świątecznej 🎄🎄🎄 🎭🎭🎭
              Udało się nam je zagrać aż 4 razy! 💪 Premierowy pokaz odbył się wieczorem 20 grudnia, przy licznie zgromadzonej widowni złożonej z najbliższych i przyjaciół naszych aktorów, a także ku wielkiej uciesze młodzieży-kilku nauczycieli 👨‍🏫👩‍🏫
              W kolejnym dniu "Piotrusia" obejrzały klasy 1-8.

              23 miłośników sztuki teatralnej zmierzyło się z tremą, własnymi słabościami, tekstem i śpiewem by na  koniec zebrać mnóstwo pozytywnej energii i oklasków od widowni.

              Dziękujemy za zdjęcia Pani Marcie Gębce oraz niezastąpionej w filmowaniu i fotografowaniu Pani  Joli Glabus 📷🎥

              Filmowy skrót przedstawienia dostępny pod linkiem poniżej ⬇⬇⬇⬇🎥🎭

              https://youtu.be/3naK2NEU3Uc?feature=shared 

            • Pasowanie na czytelnika klas pierwszych

            • „Biblioteka, biblioteka,
              takie miejsce na Was czeka.
              Są tu bajki i słowniki
              i komiksy z Myszka Miki.”

              Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Wtedy zaczyna się niesamowita, czytelnicza przygoda dzieci, które mogą już same czytać.

              W tym roku szkolnym pasowanie zostało połączone z Dniem Kubusia Puchatka, który przypada w styczniu. Kubuś Puchatek to jedna z tych bajek, która przetrwała próbę czasu i do dziś bawi kolejne pokolenia.

              Pasowanie miało trzy etapy:

              Konkurs plastyczny - Kartka urodzinowa dla Kubusia Puchatka.

              Wizyta w szkolnej bibliotece.

              Wizyta w osiedlowej bibliotece, filii Biblioteki Raczyńskich.

              W konkursie wzięło udział 11osób:

              Ksawery Krupa 1a, Natalia Binek 1a, Zosia Pawlak 1a, Laura Kuzemko 1a, Antek Mnichowski 1a, Amelia Białostocka 1a, Amelia Jopek 1a, Martyna Lewicka 1b, Zosia Polaczyk 1b, Miłosz Adamski- Kowalczyk 1b.

              Wszyscy otrzymali nagrody i dyplomy (prace dzieci można zobaczyć w zakładce biblioteka).

              Podczas wizyty w szkolnej bibliotece dzieci zapoznały się księgozbiorem, zobaczyły jak wypożycza się książki, każdy otrzymał dyplom pasowania na czytelnika i książkę Justyny Bednarek Wnuczka Antykwariusza, a także przewodnik dla rodziców Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem! Klasa 1p otrzymała  Pierwsze abecadło.

              W Bibliotece Raczyńskich dzieci uczestniczyły w lekcji bibliotecznej, zapoznały się z historią biblioteki, wysłuchały bajki o wilku, a następnie brały udział w zajęciach plastycznych.

              Mamy nadzieję, że dzieci często będą odwiedzały szkolną bibliotekę. Do przewodnika dla rodziców zostały załączone godziny pracy nauczycieli bibliotekarzy, wszystkie informacje znajdują się również na stronie szkoły, w zakładce biblioteka. Zapraszamy!

            • Śpiewanki świetlicowe

            • W poniedziałek, 8 stycznia, czas w świetlicy dzieci spędziły śpiewająco.

              Śpiewanie posiada wiele zalet!

              Korzyści ze śpiewania są bezpłatne i powszechnie dostępne. Wszyscy mamy głos. Wszyscy możemy śpiewać, nawet jeśli sądzimy, że nie możemy, albo, że nie powinniśmy.

              Śpiewanie jest naprawdę zdrowe, a najnowsze badania sugerują, że śpiew w grupie jest najbardziej ożywczy i podnoszący na duchu ze wszystkich.

              Śpiewanie wymaga koncentracji, połączenia kilku elementów – w trakcie nauki śpiewu można dostrzec, jak poprawia się ogólna koordynacja oraz możliwości kontrolowania kilku elementów równocześnie.

              Ponadto śpiew jest pasją, hobby!

              Mamy styczeń, niedawno były święta, dlatego śpiewanki świetlicowe były świąteczne.

              Dzieci śpiewały kolędy, ale również popularne piosenki świąteczne.

              Niektóre utwory wzbogacone były choreografią!

              Na koniec dzieci zatańczyły do jednej z najbardziej znanych piosenek świątecznych.

               

            • Podsumowanie zajęć na Kółku biologicznym

            • W poszukiwaniu śladów jesieni udaliśmy się do Ogrodu Botanicznego. 

              Zastanawialiśmy się dlaczego w ogóle liście drzew zmieniają kolor, a potem drzewa je gubią.

              Ćwiczyliśmy umiejętność rozpoznawania drzew i uczyliśmy się rozpoznawać je po owocach. Znaleźliśmy też porosty nadrzewne i naskalne.

              Ogród Botaniczny to także wspaniałe siedlisko dla wielu gatunków zwierząt: w stawach pływały pluskwiaki, Piotrek złapał kosarza, na kwiatkach buszowały pracowite pszczółki z pełnymi koszyczkami oraz motylki. Na koniec towarzyszyła nam wiewiórka.

              Na kółku biologicznym nie próżnowaliśmy. Zaliczyliśmy edukację dotyczącą rozpoznawania naszych pospolitych drzew. Układaliśmy układankę i czwartoklasistki: Wiktoria, Pola i Lena ułożyły jako pierwsze.

              Uczyliśmy się również robić samodzielnie preparaty mikroskopowe.

              Omówiliśmy też problem dokarmiania ptaków. Ważna jest świadomość tej czynności aby nie popełnić błędów. Poznaliśmy zasady dokarmia ptaków, robiliśmy ekologiczne mini karmniki.

              Zapraszamy do galerii zdjęć! 

               

            • Kodowanie na dywanie w ramach „Matematyki dla bystrzaka”

            • Rozwój logicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów, umiejętność pracy zespołowej, aktywności z wykorzystaniem maty do kodowania, łatwo dostępnych materiałów, takie, na które czekają dzieci i wykonują je z radością, nie wiedząc nawet, że to nauka, a nie tylko zabawa...czyli najkrócej opisując po prostu Kodowanie na dywanie. 

              Zatem kolejne spotkanie z cyklu „Matematyka dla bystrzaka” poświecone zostało właśnie takiej zabawowej nauce.  

               

            • Musical - koncert -  Alicja w Krainie Czarów  

            • W czwartek, 4 stycznia, klasy 1a i 1b wybrały się na musical - koncert -  Alicja w Krainie Czarów.  

              Musical powstał na podstawie książki, wspólnej lektury wszystkich pokoleń – każdy znajdzie tu swoje własne odczytanie i swoje własne oczarowanie.

              Baśniowa opowieść o przygodach Alicji w Krainie Czarów powstała w gorące lipcowe popołudnie 1862 roku, kiedy to podczas przejażdżki łódką po Tamizie Lewis Carroll, wykładowca matematyki w Oxfordzie i autor poważnych książek matematycznych, opowiedział ją małej Alicji i jej dwóm siostrom. I właśnie ta opowieść, a nie prace naukowe, przyniosła pisarzowi światową sławę.

              W tym przedstawieniu aktorzy śpiewali na żywo do w pełni nagranej orkiestry symfonicznej w połączeniu z fantastycznymi iluminacjami świetlnymi. Dodatkowo przemycone zostały: aspekt tolerancji, nie oceniaj kogoś po wyglądzie i zamożności portfela oraz wartości edukacyjne, aby dziecko nie rozmawiało z obcymi.
              W musicalu pojawiały się treści pokazujące dzieciom, jak wiele może nam dać otwartość na innych i jak cenne jest posiadanie osoby, która pomaga nam, gdy stajemy na rozdrożu. Potwierdzona została również życiowa MAKSYMA, że pogoń za swoimi ideami odbywa się krętą i niepewną drogą.

              Dzieci z zainteresowaniem oglądały przedstawienie.

              Sztuki teatralnej nie da się porównać do innej rozrywki. Oglądanie aktorów występujących na żywo jest zawsze imponujące – nie zastąpi tego oglądanie przedstawienia w telewizji, nie można tego porównać do wyjścia do kina.

              Teatr jest magią. Dzisiaj dzieci mogły odkrywać fantastyczny świat teatru z Alicją.

      • Kontakt

        • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12 w Poznaniu
        • 61 823 17 91
        • Poznań os. Zwycięstwa 101 61-652 Poland
        • Marek Korbanek
        • Radosława Tomkowiak
        • MIASTO POZNAŃ Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12 os. Zwycięstwa 101 61-652 Poznań NIP 209-00-01-440
        • Szkoła mieści się na os. Zwycięstwa - między PST, a ulicami: Lechicką, Połabską i Serbską. PST: 12, 14, 15, 16 (przystanek ul. Lechicka). Tramwaj: 4, 10 (pętla ul. Serbska). Autobusy: 185 (przystanek ul. Lechicka), 174, 191 (przystanek ul. Połabska), 171, 172, 183 (przystanek ul. Serbska).
        • Magdalena Gałczyńska e-mail: iod2_mjo@um.poznan.pl
        • Robert Petrović e-mail: iod7_mjo@um.poznan.pl
        • Czynny: pn.-czw.: 8:00-15:00 pt.: 8:00-14:00 W dniach wywiadówek i godzin informacyjnych - na pół godziny przed spotkaniami do godz. 20.00 tel./fax: 61-8231-791, 61-8250-731
        • https://epuap.gov.pl/wps/portal/strefa-klienta/katalog-spraw/profil-urzedu/ZS7_Poznan
      • Logowanie