• Dzień Kropki

• Międzynarodowy Dzień Kropki to popularne święto kreatywności, odwagi i zabaw, które obchodzone jest 15 września. Tego dnia dzieci i wychowawczynie klas I – III przyszli do szkoły ubrani w grochy, kropki i kółka. Na początku uczniowie poznali genezę tego święta. Uważnie wysłuchali opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła dzieciom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie. Na zajęciach dzieci tworzyły kropkowe prace plastyczne, wzięły udział w zadaniach interaktywnych, wykonywali różnorodne karty pracy. Było ciekawie i twórczo.

Czasem wystarczy zacząć od kropki…

Opiekunowie MSU

Beata Jarzembowska i Anna Trojanowicz

• Eko-serce na Osiedlu Zwycięstwa czeka na Wasze nakrętki!

• Eko-serce na Osiedlu Zwycięstwa po raz kolejny wypełniło się po brzegi plastikowymi nakrętkami. W piątek 9 września uczniowie z Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej nr 12 pomogli przesypać zebrane nakrętki.

Akcję prowadzimy na rzecz Oli Kaczmarek

www.facebook.com/Ola-%C5%BBycie-z-chorob%C4%85-nerek-Pami%C4%99tnik-Pozytywnego-My%C5%9Blenia-777074775742170

we współpracy z Fundacją im. Anny Wierskiej „Dar Szpiku” i DRUŻYNA SZPIKU, które wspomagają leczenie chorych i potrzebujących dzieci.

Eko-serce znajdujące się przy wejściu do Zespół Szkolno-Przedszkolnego nr 12 w Poznaniu i obok Winogradzkiego Parku Sportu i Rekreacji to wspólna inicjatywa Rady Osiedla Nowe Winogrady Północ, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 12 w Poznaniu i Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Winogrady” w Poznaniu. Pojemnik został zakupiony z budżetu Rady Osiedla Nowe Winogrady Północ - Jednostki Pomocniczej Miasta Poznania.

Dziękujemy mieszkańcom za zaangażowanie w pomoc dziewczynce.

Eko-serce na Osiedlu Zwycięstwa czeka na Wasze nakrętki!

Liliana Cyran

• Głosowanie - Poznański Budżet Obywatelski 2023

• Zapraszamy do zapoznania z naszymi winogradzkimi projektami zgłoszonymi do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2023:

- projekt ogólnomiejski w ramach Zielonego Budżetu „Park Barwy i Wody”

Projekt zakłada budowę parku z różnorodną roślinnością i elementami wodnymi w sąsiedztwie nowo wybudowanej pływalni na Osiedlu Zwycięstwa.

- projekt rejonowy „Nasz Winogradzki Fyrtel”

Projekt zakłada modernizację placów zabaw i terenów zielonych przy przedszkolach i szkołach, w tym również przy naszej szkole i przedszkolu.

- projekt rejonowy „Małpi Gaj na Winogradach”

Projekt zakłada montaż wysokiej klasy bezpiecznych, nowoczesnych i innowacyjnych urządzeń zabawowo-ruchowo-sportowych.

MOŻEMY WYGRAĆ 4 MILIONY ZŁOTYCH DLA WINOGRAD, W TYM PÓŁ MILIONA ZŁOTYCH DLA NASZEJ SZKOŁY!

GŁOSOWANIE rozpoczyna się od 10 października i trwa do 31 października 2022 r. (do godz. 12:00).

GŁOSUJEMY NA STRONIE INTERNETOWEJ MIASTA: www.budzet.um.poznan.pl/glosowanie

Każdy może zagłosować.

Dzieci głosują pod opieką rodziców.

OBIEKTY BĘDĄ OTWARTE I OGÓLNODOSTĘPNE DLA KAŻDEGO.

• ZIELONY FESTYN RODZINNY NA POŻEGNANIE LATA

• Zapraszamy na

ZIELONY FESTYN RODZINNY NA POŻEGNANIE LATA

w niedzielę 4 września 2022 r. rozpoczęcie o godz. 14.00

Spotykamy się na terenie Parafii Matki Bożej Zwycięskiej na Osiedlu Zwycięstwa.

X TURNIEJ RODZINNY MINIGOLFA

- turniej odbywa się w kategoriach: indywidualnej i rodzinnej (grupowej)

- zapisy na turniej w godz. 13.45-14.30

- po zamknięciu zapisów – dalsze rozgrywki odbywają się poza turniejem