W czwartek 12 grudnia 2024 r. z inicjatywy Samorządu Szkolnego obchodziliśmy „Dzień świątecznego swetra”.
Samorząd Szkolny
W czwartek 12 grudnia 2024 r. z inicjatywy Samorządu Szkolnego obchodziliśmy „Dzień świątecznego swetra”.
Samorząd Szkolny
We wtorek 03.12.2024 r. uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 12 uczestniczyli w zajęciach ze Strażą Miejską pod hasłem „Jak się zachować w kontakcie z obcą osobą?”.
Zajęcia zostały zorganizowane we współpracy naszej szkoły ze Strażą Miejską.
Dziękujemy!
W piątek 6 grudnia 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 12 na Osiedlu Zwycięstwa odbyły się MIKOŁAJKOWE TAŃCE.
Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 12 pomagali w organizacji spotkania dzieci ze Świętym Mikołajem, które odbyło się w piątek 6 grudnia 2024 r. w Osiedlowym Domu Kultury „Wiktoria” na Osiedlu Zwycięstwa. Dziękujemy!
Opiekunowie Szkolnego Wolontariatu
Liliana Cyran
Marcin Zaremba
6 grudnia w naszej szkole zapanował prawdziwie świąteczny klimat! Uczniowie klas 1-3 obchodzili Mikołajki w wyjątkowy sposób – wszyscy przyszli w radosnych mikołajkowych czapkach, które dodawały blasku temu magicznemu dniu. 🎅❤️
Dzieci z zapałem tworzyły piękne ozdoby choinkowe – od kolorowych łańcuchów, przez brokatowe bombki, aż po ręcznie wykonane zawieszki. 🎨✂️
Największą atrakcją było wspólne ubieranie choinki, która dzięki dziecięcej kreatywności i zaangażowaniu zamieniła się w prawdziwe świąteczne dzieło sztuki. 🌟🎄
Wspólne strojenie choinki było nie tylko świetną zabawą, ale też okazją do budowania świątecznej atmosfery i współpracy 🌟🎄
Nie zabrakło również rozmów o tradycjach bożonarodzeniowych, śpiewania kolęd i wielu uśmiechów. W każdej klasie czuć było ducha świąt i radość z bycia razem.
Dziękujemy dzieciom, nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie w ten piękny dzień. Mikołajkowe czapki i uśmiechy z pewnością zostaną z nami na długo! 😊🎅
Czekamy na kolejne świąteczne chwile i życzymy wszystkim magicznego okresu oczekiwania na Boże Narodzenie! 🎄✨
Na szkolnych korytarzach już wiszą kalendarze adwentowowe, nieśmiało pojawiają się pierwsze choinki, a to znaczy , że zaczęliśmy grudzień🗓😁 a preludium do grudnia , były oczywiście... Andrzejki.
W klasach 1-3 przebiegły wręcz magiczne 🧙🏻♀️🕯🪄🔮🕺💃 Dzieci podczas lekcji ze swoimi paniami , omawiały tradycje andrzejkowe i ich dawne znaczenie, wykonały ciekawe i pomysłowe prace plastyczne, a Samorząd Szkolny odwiedził młodszych kolegów by wspólnie sobie wróżyć.
Zwieńczeniem andrzejowego szaleństwa, była zabawa taneczna, pełna barw, laserów, wróżb i wesołej zabawy. Wielkie gratulacje za pomysłowość i kreatywność Waszych andrzejkowych kreacji!💃🕺🐞🕵♀️🥷🧚♀️🧝♀️
Teraz już czas najwyższy zabierać się za malowanie bombek!😁🎄
W ramach współpracy w dniach 20.11 i 22.11 grupy zerówkowe odwiedziły mury szkolne, aby przekonać się, że szkoła może być ciekawa, inspirująca i ekscytująca 🥰😍
Mroźnym już rankiem, 18 listopada uczniowie z klasy 2 i 3p wyruszyli nad poznańską Maltę by odwiedzić EkoEsperymentarium. W Maltańskim Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym czekała na dzieci wystawa, na której dzieci utrwalały sposoby oszczędzania wody czy też segregacji śmieci.
Wycieczkę dopełniły interaktywne gry zaproponowane przez EkoEksperymentarium, do których dostęp mieliśmy już w klasie na naszych tablicach multimedialnych💧🌍🛋🍎
Nasze przedszkolaki, a od września nasze pierwszaki 😍.
12 listopada dzieci z trzech grup uczestniczyły w jesiennych zawodach sportowych, które odbyły się w szkolnej sali gimnastycznej ZSP nr 12. Przedszkolaki z zapałem pokonywały tory przeszkód. To był dzień pełen radości i sportowej rywalizacji!
To był już kolejny listopad z naszym ukochanym pluszowym misiem. Podsumowanie konkursu odbyło się w poniedziałek 25 listopada w dniu „urodzin” sympatycznego bohatera książek, bajek który mimo upływu lat, nadal jest częścią dziecięcego świata. To najsympatyczniejsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka. Wiele dzieci pokazało w tym dniu swojego misia 🧸🐻
A w konkursie wzięli udział uczniowie klas 1-3.Wyniki konkursu przedstawiamy poniżej.
MAKSYMALNY PLUSZOWY MIŚ 🐻 należy do:Adama O. - klasa 2a
MINIMALNY PLUSZOWY MIŚ 🧸 należy do:Michała O. - klasa 3b
Dziękujemy wszystkim za udział w tym misiowym dniu, a zwycięzcom gratulujemy!!! 👏
Mały Samorząd Uczniowski 😍
21 listopada w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień – dzień pełen dobrych emocji, uśmiechu i pozytywnych gestów! 💛🥰
👉 W tym dniu na uczniów i nauczycieli czekała niespodzianka!
✨ Na szkolnych korytarzach pojawiły się inspirujące cytaty, które przypominały nam o sile uprzejmości i wzajemnego wsparcia. 📝 Można było również znaleźć karteczki do odrywania z miłymi słowami – każda z nich była zachętą, by podzielić się życzliwością z innymi.
💬 Na parterze stanęły wyjątkowe miejsca – tablica życzliwości, na której mogliście podzielić się swoimi pozytywnymi myślami, oraz ławeczka życzliwości, zachęcająca do rozmów i okazywania serdeczności.
❤️ Szczególne podziękowania kierujemy do uczniów, którzy własnoręcznie przygotowali karteczki z inspirującymi hasłami i rozwiesili je na korytarzach – Wasze zaangażowanie sprawiło, że ten dzień był naprawdę wyjątkowy! 💛👏
🥰 Pamiętajmy, że życzliwość nie potrzebuje specjalnej okazji – pielęgnujmy ją każdego dnia! 💫Dziękujemy wszystkim za wspólne świętowanie! 🥰
20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, upamiętniający rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. W tym roku przypada 35 rocznica tego wydarzenia 😍.
To ważny dzień, który przypomina nam, że każde dziecko ma swoje prawa i zasługuje na szacunek, miłość i wsparcie.Przez cały tydzień na etyce w klasach 3-6 zorganizowano wiele ciekawych działań związanych z tematyką Praw Dziecka👦👧.
Podczas zajęć uczniowie poznawali swoje prawa, takie jak prawo do nauki, zabawy, szacunku i bezpieczeństwa, ale także obowiązki, które pomagają budować dobre relacje z innymi 🤝. Dyskutowaliśmy o tym, dlaczego prawa dzieci są tak ważne i jak możemy je chronić w codziennym życiu. Zajęcia wzbogacone były ciekawymi przykładami, kreatywnymi zadaniami i pracami plastycznymi, które pozwoliły dzieciom lepiej zrozumieć omawiane zagadnienia.
W tym dniu szczególnie wspominaliśmy Janusza Korczaka 🎓 wielkiego pedagoga, lekarza i obrońcę praw dzieci, który przez całe swoje życie walczył o godność najmłodszych. Jego ideały stały się inspiracją dla współczesnych zapisów praw dziecka.
Podsumowaniem całego tygodnia było stworzenie własnego prawa z klocków przez każdego z uczniów 😍.
Jak co miesiąc podsumujemy działania świetlicy szkolnej.
W listopadzie odbyło się pasowanie na świetliczaka. W ramach tej uroczystości odbył się również bal owocowo-warzywny.
W Świetlicowym Turnieju Dobble wzięło udział pięćdziesięciu uczniów klas 1-3. Przeprowadzonych zostało blisko sześćdziesiąt emocjonujących rozgrywek.
W listopadzie nastąpił finał rozgrywek, po miesiącu zmagań Mistrzowie Spostrzegawczości zostali wyłonieni:
w kategorii klas pierwszych: I miejsce Zoe II miejsce Zuzanna III miejsce Wojtek,
w kategorii klas drugich: I miejsce Zuzanna II miejsce Antoni III miejsce Antonina,
w kategorii klas trzecich: I miejsce Maksymilian II miejsce Radosław III miejsce Hoa Duc.
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!
15 listopada dzieci podczas pobytu w świetlicy udały się do kina na film Paddington w Peru.
Pogoda dopisywała, zatem na boisku szkolnym odbył się konkurs w skakance, zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody. W parku natomiast dzieci w zabawach wykorzystywały liście - była fontanna z liśćmi, bukiety z jesiennych liści oraz bitwa jesienna w dwóch zespołach.
Listopad to Narodowe Święto Niepodległości, oczywiście również w świetlicy odbyły się zajęcia związane z tym świętem.
Zajęcia plastyczne dotyczyły jesieni, powstawały piękne prace związane z sezonem na grzyby, dynię i wiele innych, które można podziwiać na gazetkach świetlicowych.
W ostatnim tygodniu listopada były oczywiście andrzejkowe zabawy.
Został również ogłoszony konkurs na święta.
Zapraszamy do galerii zdjęć, gdzie można zobaczyć wszystkie opisane aktywności.
W poniedziałek 25 listopada 2024 r. uczniowie klasy 7B udali się na wyjście naukowe na Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, gdzie uczestniczyli w warsztatach kreatywnych z długopisami 3D i zajęciach laboratoryjnych pn. „Podstawy chemii na co dzień”.
Dziękujemy Pani Prodziekan Wydziału - Pani dr hab. Beata Fabisiak oraz wszystkim pracownikom naukowym Technologia Drewna - Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu -Pani dr inż. Barbara Lis, Pan dr hab. inż. Robert Kłos, Pani mgr inż. Marlena Wojnowska - za tak miłe przyjęcie naszej grupy i możliwość udziału w bardzo ciekawych zajęciach. Szczególne podziękowania kierujemy do inicjatora spotkania - Pana dra hab. Tomasza Krystofiaka.
Po zakończonych zajęciach udaliśmy się na uczelnianą stołówkę na pyszną pizzę.
Marcin Zaremba
W piątek 22 listopada 2024 r. z inicjatywy Samorządu Szkolnego obchodziliśmy „Dzień bez plecaka”.
Samorząd Szkolny
We wtorek 19.11.2024 r. uczniowie klas siódmych 7a i 7b oraz oddziałów przygotowawczych 7p i 8p Szkoły Podstawowej nr 12 uczestniczyli w zajęciach ze Strażą Miejską pod hasłem „Narkotyki i dopalacze - jakie niosą zagrożenia?”.
Zajęcia zostały zorganizowane we współpracy naszej szkoły ze Strażą Miejską.
Dziękujemy!
Grudzień oczywiście kojarzy się ze świętami.
Biblioteka tym razem postanowiła ogłosić konkurs związany ze świętami nietypowymi przypadającymi w grudniu.
Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu projektu okładki książki o wybranym dniu.
Powstały okładki związane z Miedzynarodowym Dniem Skrzypiec, ze Światowym Dniem Koszykówki, Dniem Guzika, Dniem Herbaty, powstała okładka związana ze Światowym Dniem Ochrony Dzikich Zwierząt, o Dniu Gry w Karty i o Dniu Pocałunku.
Pomysłowe prace wykonali: Dorota z 8a, Zuza z 4a, Lena z 4a, Wktoria z 4a, Zuzia z 2b, Marta z 4a, Blanka z 3b, Amelia z 1a, Piotr z 6b, Julia z 4a i Kasia z 3b.
Wszystkim biorącym udział w konkursie przyznajemy I miejsce!
Wszyscy otrzymają dyplomy i nagrody. Gratulujemy!
Co zobaczysz na Andrzeja, to się spełni - jest nadzieja.
Andrzejki to staropolskie święto obchodzone w nocy z 29 na 30 listopada.
Jest to czas wróżb i magii.
We wtorek, 26 listopada, klasa 3b udała się do Filii Biblioteki Raczyńskich nr 14 na osiedlu Bolesława Chrobrego właśnie w związku z Andrzejkami.
Dzieci zapoznały si z tradycją Andrzejek i nastąpiło wróżenie.
Pani przygotowała kilka stanowisk, między innymi były wróżby z przyszłym zawodem, wylosowana książka odpowiedziała na pytanie, co czeka każdego w najbliższej przyszłości, każdy wylosował swoją cechę charakteru, imię przyjaciela.
Była też praca plastyczna, dzieci malując farbami odkrywały ukryte obrazki.
Była to już druga wizyta w tej Bibliotece klasy 3b w tym roku szkolnym, znowu bardzo się wszystkim podobało.
W dniach 14 i 15 listopada klasy 4-8 uczestniczyły w wyjątkowej wycieczce do Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918 - 1919, oddział WMN🏛️. To była niepowtarzalna okazja, aby poznać bliżej historię jedynego zwycięskiego powstania w dziejach Polski – Powstania Wielkopolskiego❗️
Podczas zwiedzania uczniowie mieli okazję zgłębić losy bohaterów, którzy z odwagą walczyli o wolność i przynależność do odrodzonej Polski 🤍❤️. Interaktywne ekspozycje i opowieści przewodników przybliżyły wszystkim znaczenie tego wydarzenia dla naszej narodowej tożsamości.
Dziękujemy uczniom za aktywne uczestnictwo, a nauczycielom za organizację tej inspirującej lekcji historii 😊.
👉 Pamiętajmy o naszym dziedzictwie.Historia Powstania Wielkopolskiego jest dowodem na to, że wspólny wysiłek i determinacja mogą przynieść sukces ❤️
Powered by aSc EduPage