• Aktualności

            • Grudniowe spotkanie z Teatrem Mozaika

            • Kolejny spektakl Teatru Moziaka wprowadził uczniów kl. 1-3 w prawdziwie świąteczny nastrój. Tematem przewodnim była bowiem: „Choinka i jej wigilijne kreacje”. W oparciu o opowieść o pewnym niedźwiedziu i jego niezwykłym pomyśle, dzieci poznały tradycje związane z jednym z najbardziej powszechnych polskich zwyczajów – ubieraniem choinki.  Najmłodsi uczniowie zostali zaproszeni do wyjątkowej podróży szlakiem zwyczajów oraz symboli ukrytych w najróżniejszych polskich ozdobach choinkowych. Bombki i łańcuchy, jabłka i cukierki, anioły i serca… Dowiedzieliśmy się, że każda ozdoba ma swoją historię, swoje znaczenie, a często także swoje miejsce na bożonarodzeniowym drzewku.

            • Akademia UDT dla dzieci

            • W piątkowy poranek 8.12 uczniowie klasy 1a oraz 1b mieli okazję wziąć udział w warsztatach organizowanych przez Urząd Dozoru Technicznego w Poznaniu. Spotkania pod hasłem „Bezpieczne Dzieciaki” miały na celu budowanie świadomości w obszarze zagrożeń wynikających z niewłaściwej eksploatacji ogólnodostępnych urządzeń technicznych, zaznajomienie najmłodszych z rolą i zadaniami UDT w obszarze bezpieczeństwa technicznego w Polsce oraz promowanie bezpieczeństwa technicznego wśród wychowawców i rodziców. Warsztaty przeprowadzone zostały w formie interaktywnej zabawy, przeplatanej quizami, zagadkami oraz prezentacją pracy inspektora. Główny nacisk położony został na bezpieczeństwo w zakresie korzystania przez najmłodszych z dźwigów osobowych, popularnie zwanych windami, ruchomych schodów, wózków jezdniowych, placów zabaw, czy wesołych miasteczek.

              Dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w spotkaniach, chętnie dzieląc się swoimi spostrzeżeniami oraz doświadczeniami w zakresie bezpieczeństwa. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał drobny upominek, a wychowawczynie m.in. materiały edukacyjne do wykorzystania podczas zajęć.

              Warsztaty były z pewnością cenną lekcją dla pierwszoklasistów. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza zaowocuje w przyszłości i przyczyni się do większej troski o bezpieczeństwo własne oraz innych podczas korzystania z urządzeń technicznych.

               

            • Mikołajki w świetlicy

            • On dostał Twój list – na pamięć go zna. Prezenty już wziął i w worku je ma, bo Mikołaj jedzie tu już”

              Mikołajki, czyli dzień św. Mikołaja to zwyczaj, który świętujemy 6 grudnia i w czasie którego nocą z 5 na 6 grudnia Święty Mikołaj odwiedza grzeczne dzieci. Zwyczajowo tego dnia maluchy otrzymują od Mikołaja prezenty – najczęściej jakieś drobiazgi. Święto obchodzi się na cześć św. Mikołaja z Miry, katolickiego biskupa i świętego, którego wizerunek w innych religiach, regionach i kulturach przybiera też miano Dziadka Mroza i Gwiazdora.

              Co roku w świetlicy oczywiście obchodzimy Mikołajki.

              Mikołaj odwiedza u nas wszystkie dzieci, nie tylko grzeczne...

              Każdy otrzymał podarunek, a potem dzieci spędziły popołudnie filmowe.

            • Witajcie w szkole Pierwszaki!

            • My się szkoły nie boimy,

              choć i praca czeka nas. 

              Śmiało do niej dziś wkroczymy,

              bo nauki nadszedł czas”.

              16 listopada 2023 r. odbyła  się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej.

              W tym dniu  dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać, tańczyć i recytować wiersze. Razem ze swoimi paniami wychowawczyniami długo przygotowywały się do tej uroczystości. 

              W tym roku aż pięć klas brało udział w pasowaniu, 1a, 1b, a także dzieci z klas przygotowawczych – 1p,2p,3p.

              Najważniejszą częścią imprezy, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez pana dyrektora Marka Korbanka.

              Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy.

              Wszystkim pierwszoklasistom, w tak ważnym dla nich dniu, życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

            • Wigilia pracownicza 2023

            • Serdecznie zapraszamy Państwa na szkolną wigilię dla pracowników i emerytów. Odbędzie się ona 19 grudnia 2023r o godzine 17:00 w stołówce szkolnej. Prosze o potwierdzenie uczestnictwa do piątku 8 grudnia 2023r. Obowiązuje wpłata 10zł.

            • Świetlicowe wyjście do Muzeum Pyry

            • W październiku obchodziliśmy w świetlicy Święto Pieczonego Ziemniaka.

              Zgodnie z zapowiedzią udaliśmy się 30 listopada do Muzeum Pyry.

              Dzieci wysłuchały opowieści o pochodzeniu pyry. Oczywiście potem nastąpiło zajadanie się ziemniakami.

              Poznań to w końcu Pyrlandia!

              Muzeum Pyry zatem powinno być celem każdego mieszkańca Poznania!

              21 grudnia w ramach świetlicy znowu udamy się do Muzeum Pyry.

              Tym razem tematem będzie - Gwiazdka po poznańsku. 

              W programie będą warsztaty z tworzenia ozdób świątecznych, opowieść o pochodzeniu zwyczajów wigilijnych, spotkanie z poznańskim Gwiazdorem.

            • Dzień Księgarza

            • „Tak, książka i czytelnik. Przyjemność lektury to harmonia między obojgiem. A ten, kto umie znaleźć książce czytelnika, a czytelnikowi książkę, nie jest zwykłym księgarzem. Jest czarodziejem”

              13 grudnia obchodzimy Dzień Księgarza.
              Dlaczego 13 grudnia? Rzecz jest ciekawa i ma związek z tym, co czytelnicy kochają najbardziej – rabatami. W 1932 roku wydawcy wprowadzili zasadę, według której jeśli księgarz zamawiał 12 sztuk danego tytułu, trzynasty egzemplarz dostawał za darmo. Bonifikatę nazwano 12/13. Z czasem powiązano ją z datą, która do dziś pozostaje dniem, w którym świętujemy obecność tych, bez których książki nie trafiałyby w nasze ręce.
              Z tej okazji biblioteka ogłosiła konkursy:
              Dla klas 1-3 na okładkę książki związanej z miesiącem grudniem (mikołajki, święta, sylwester, zima czy jeszcze inny temat – do wyboru)
              Dla klas 4-8 do wyboru: zdjęcie w księgarni najczęściej odwiedzanej/ plakat lub folder reklamujący wybrane księgarnie.

              W konkursie wzięli udział: Amelia Białostocka 1a, Eva Betska 1a, Miłosz Adamski-Kowalczyk 1b,  Kasia Radziszewska 2b, Blanka Durkiewicz 2b, Wiktoria Szmidt 3a, Julia Andrzejewska 3a, Hania Popiołek 3a, Yelizaveta Chubryk 3p.

              Wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody. 

            • Świetlicowe ANDRZEJKI

            • Dziś cień wosku ci ukaże, co ci życie niesie w darze.

              Tradycje andrzejkowe mają bardzo długą historię.

              Andrzejki do tej pory są nocą, która kojarzy nam się z magią, wróżeniem i tajemniczymi obrzędami.

              Według tradycji wigilia świętego Andrzeja była nocą magiczną, kiedy można było poznać swoją przyszłość.

              Andrzejki obchodzone są z 29 na 30 listopada.

              W świetlicy andrzejkowe zabawy odbyły się 30 listopada.

              Dzieci wzięły udział w najbardziej znanych wróżbach andrzejkowych. Było wesoło i oczywiście magicznie! 

            • Gramy w karty!

            • Sprawdzony sposób na naukę matematyki przez zabawę to karty Grabowskiego! Karty Grabowskiego to seria unikalnych gier edukacyjnych pomagających dzieciom w nauce matematyki. Tym razem na „Matematyce dla bystrzaka” graliśmy kartami na dodawanie. Za tydzień będzie mnożenie :)

            • Lekcja techniki w ramach programu „Dzisiaj przedszkolakiem, jutro pierwszakiem”

            • Tym razem w ramach programu przedszkolaki wybrały się na lekcję techniki prowadzonej w naszej szkole przez Panią Alinę Kaniecką.

              Głównym celem techniki jest opanowanie przez uczniów praktycznych metod działań technicznych poprzez realizację prostych projektów opartych na przetwarzaniu różnych materiałów przy użyciu odpowiednich narzędzi i urządzeń.

              Na zajęciach techniki uczeń ujawnia swoje predyspozycje, zainteresowania techniczne i zawodowe, odkrywa talenty i pasje.

              W tym roku szkolnym lekcje techniki realizowane są w ramach projektu edukacyjnego Skrzat i Wąż. Projekty zaliczane są do grupy projektów poziomu pierwszego, przeznaczonych dla uczniów, którzy po raz pierwszy pracują metodą projektów z wykorzystaniem zestawów edukacyjnych. Efektem końcowym projektu jest długopis ozdobiony kolorową dzianiną zakończoną pomponem oraz stojak na długopisy w kształcie skrzata lub węża.

              Przedszkolaki pierwszy raz mogły brać udział w zajęciach w innej sali lekcyjnej, ze specjalnymi stołami wyposażonymi w imadła, skrzynkami z narzędziami. 

               

            • XXIX Ogólnopolski Konkurs Alfik Matematyczny

            • 22 listopada, w środę w naszej szkole odbył się XXIX Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Alfik.Dziękujemy naszym uczniom za poświęcony czas na przygotowanie się do konkursu. Życzymy  sukcesów i zachęcamy do wzięcia udziału w  kolejnych konkursach matematycznych!

            • Dzień Pluszowego Misia w świetlicy

            • „Miś kocha kwiaty i cały świat, pluszowy miś ma już ponad sto lat”

              25 listopada na całym świecie obchodzony jest dzień pluszowego misia. Zabawka ta od prawie 120 lat towarzyszy dzieciom pod każdą szerokością geograficzną, ciesząc zarówno tych najmłodszych, jak i tych nieco starszych. Niesłabnąca popularność misiów nie dziwi chyba nikogo – w końcu każdy z nas miał w dzieciństwie pluszowego przyjaciela, pomagającego przetrwać ciężkie chwile.

              W tym roku szkolnym Dzień Misia przypada w sobotę, dlatego w świetlicy postanowiliśmy uczcić go w czwartek. Tego dnia każdy mógł poczuć się jak miś, dlaczego? Zapraszamy do galerii zdjęć!

            • Spotkania szachowe w ramach programu „Dzisiaj przedszkolakiem, jutro pierwszakiem”

            • "Szachy posiadają rzadko spotykaną właściwość: dzieci je lubią, pomimo że szachy są dla nich dobre!"

              W ramach programu zostały zorganizowane zajęcia szachowe dla dzieci z przedszkola.

              Prowadzi je Pani Ola Biernacka, nauczycielka matematyki w naszej szkole. 

              Rozwój twórczego myślenia, poprawa pamięci oraz umiejętności czytania ze zrozumieniem, a także zdolności matematycznych i logicznego myślenia to nie jedyne zalety nauki gry w szachy.

              Dzieci, które regularnie rozgrywają partie osiągają również dobre rezultaty w planowaniu i przewidywaniu, a także kreatywnym rozwiązywaniu problemów.

              Wprowadzając zajęcia szachów dla przedszkolaków, nie można ich od razu wrzucić na głęboką wodę.

              Zajęcia są dostosowane do wieku przedszkolaków i przeprowadzane w taki sposób, aby nowo zdobyta wiedza nie była dla maluchów zbyt skomplikowana.

               

            • Listopadowe wycieczki klasy 2b

            • W czwartek, 23 listopada klasa 2b wybrała się do Pizzerni Arancini.

              Pizza to potrawa kuchni włoskiej obecnie szeroko rozpowszechniona na całym świecie, gdzie powstały jej nowe warianty

              Tradycyjnym miejscem spożywania pizzy są pizzernie, lokale gastronomiczne specjalizujące się w przyrządzaniu i serwowaniu pizzy.

              Tym razem dzieci nie tylko zajadały się pizzą, ale same ją przygotowały. Najpierw ugniatały ciasto, a okazało się, że nie jest to proces łatwy... Potem zgodnie z przepisem smarowały sosem pomidorowym, a na końcu posypały ulubionymi dodatkami. Po upieczeniu nastąpiło zajadanie się pizzą.

              Wcześniej, 9 listopada, klasa 2b była na wycieczce w Muzeum Pyry w ramach programu „Na dworze u Króla Pyry”. Dzieci wysłuchały opowieści o pochodzeniu pyry. Oczywiście potem nastąpiło zajadanie się ziemniakami.

              Poznań to w końcu Pyrlandia! Posiadamy nawet pomnik, z napisem POZNAŃSKA PYRA, odsłonięty we wrześniu 2007 w ramach piątych Dni Pyrlandii, który znajduje się na Łęgach Dębińskich. Muzeum Pyry zatem powinno być celem każdego mieszkańca Poznania!

              Jak widać, listopadowe wycieczki 2b były kulinarne.

              Kolejna podróż klasy odbędzie się do Krainy Elfów. Może Elfy też przygotują jakiś poczęstunek...

               

            • Spotkanie w ramach programu „Dzisiaj przedszkolakiem, jutro pierwszakiem”

            • Kolejne spotkanie w ramach programu odbyło się we wtorek 21 listopada.

              Tym razem udział brały  klasy 1b, 2a,  z przedszkola natomiast grupy 7 i 8.

              W ramach jesiennych zabaw odbyły się: zabawy z chustą animacyjną, kasztanowy tupaniec, kółko i krzyżyk (szyszka i kasztan), zbieranie liści do parasolek, a na zakończenie dzieci wspólnie zatańczyły ze wstążkami.

              Tak jak podczas ostatniego spotkania dzieci znowu wesoło spędziły ze sobą czas.

              Wkrótce kolejne spotkanie przedszkolaków z uczniami naszej szkoły.

               

            • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień - 21.11

            • Dzień Życzliwości i Pozdrowień to wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy :)).

              Świętowanie tegorocznego Dnia Życzliwości rozpoczęliśmy od samego rana. Uczniowie przyszli do szkoły ubrani w kolorze żółtym - symbolu radości i optymizmu. Na korytarzach całej szkoły pojawiły się karteczki, weź ze sobą miłe słowo. Była też „Ławeczka życzliwości” i „Tablica życzliwości” gdzie uczniowie mogli przyczepić karteczki z życzeniami, pozdrowieniami, miłymi słowami kierowanymi do całej społeczności szkolnej lub do wybranej osoby. Punktem kulminacyjnym tego dnia była możliwość zrobienia sobie zdjęcia w foto budce ::::)

              Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie. Okazana serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko, a pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką! 

              Warto, aby życzliwość w naszym życiu była obecna codziennie, a nie tylko od święta :::))

            • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 17.11.2023r.

            • Jedyna rzecz, której można być pewnym na tym świecie, to tabliczka mnożenia” 

                                                                                                                                         Lucy Maud Montgomery, Błękitny Zamek                                                                                                            

              Wśród ulic tysiąca jest jedna uliczka,

              A na tej uliczce jest jedna tabliczka.

              Kto tędy przechodzi, ten nie bez zdziwienia

              Spostrzega, że jest to TABLICZKA MNOŻENIA.

              Mieszkańcy uliczki bez żadnej pomocy

              Wciąż mnożą i mnożą od rana do nocy.

              A ledwie się zbudzą i oczy otworzą,

              Od rana do nocy znów mnożą i mnożą (...)”

                                                                                       Wanda Chotomska

               

              W piątek, 17 listopada uczniowie naszej szkoły od rana chodząc korytarzami szkoły mnożyli i mnożyli...

              Wyszli nawet na okoliczne uliczki i z mieszkańcami osiedla mnożyli i mnożyli...

              Wszystko to z okazji XIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia organizowanej pod hasłem:

              Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

              Głównym celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób.

              Ekspertami byli uczniowie pod opieką nauczyciela. Egzaminowali oni chętne osoby - zarówno dzieci jak i dorosłych.(nagrodą za zdany test była odznaka eksperta tabliczki mnożenia).Egzaminy z tabliczki mnożenia: Uczeń/Nauczyciel/Rodzic wybierał los z 5 trudnymi przypadkami mnożenia. Jeżeli podał wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywał tytułEksperta Tabliczki Mnożenia (z ang. MT EXPERT). W przypadku pomyłki, choćby raz egzamin był niezdany. Egzamin można było powtórzyć po 1 godzinie.

              Matematyka to królowa nauk i dzisiaj królowała w każdym zakątku szkoły i osiedla pod wodzą oczywiście

              Pań matematyczek.

              Zatem dla Pani Aleksandry Biernackiej, Patrycji Muszyńskiej – Duckiej i Wiolety Bogusiewicz podziękowania, bo choć matematyka, dla niektórych łatwa, dla innych zaś trudna, to dzisiejsza zabawa z tabliczką mnożenia nie była nudna!

               

            • Listopadowe spotkanie z Teatrem Mozaika

            • Tematem listopadowego spotkania uczniów kl. 1-3 z Teatrem Mozaika była „Legenda o rogalach świętomarcińskich”. Podczas spektaklu przenieśliśmy się w odległe czasy na ulicę Święty Marcin. Poznaliśmy historię, dzięki której co roku w Poznaniu rozkoszujemy się smakiem rogali świętomarcińskich. Dowiedzieliśmy się też, kim był święty Marcin i co miał wspólnego z pewnym wyjątkowym piekarzem, który postanowił zrobić coś bardzo dobrego dla innych ludzi. Do opowieści oraz wspólnej przygody porwała nas muzyka na żywo, taniec i zupełnie nowe piosenki stworzone specjalnie na tę okazję.

            • Jesienne lapbooki klasy I B.

            • Lapbooki to własnoręcznie wykonane „książki”, gromadzące informacje na dowolnie
              wybrany temat. W takiej książeczce jest miejsce na rysunki, informacje, słówka, terminy czy
              też rysunki. Klasa 1B początek swojej przygody z lapbookami zaczęła od tematu związanego
              z obecną porą roku, czyli jesienią. W lapbookach uczniów znalazły się informacje wraz z
              obrazkami dotyczące jesiennej pogody, darów lasu i sadu. Pojawiły się sylwetki leśnych
              zwierząt. Zajęcia z lapbookiem były dla pierwszoklasistów bardzo atrakcyjne i z
              niecierpliwością czekają na następne.

            • Obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek w świetlicy

            •  

              Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też wychowują.

              Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci.

              Dnia 13 listopada ten dzień postanowiliśmy uczcić w świetlicy.

              Dzieci przebrały się za swoich ulubionych bajkowych bohaterów, bawiły się przy muzyce.

              Odbył się konkurs na najbardziej oryginalne przebranie.

              Wyróżnieni otrzymali pamiątkowe dyplomy, a wszyscy słodkie upominki.

              Na koniec odbyło się karaoke, wszyscy zaśpiewaliśmy piosenki z różnych filmowych bajek, filmów dla dzieci.

              Obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek staje się świetlicową tradycją, dzieci chętnie przebierają się za ulubione postacie, w tym roku był Zorro, Czerwony Kapturek, Pszczółka Maja, Królewna Śnieżka i wiele innych.

              Zapraszamy do galerii zdjęć gdzie można zobaczy wszystkie bajkowe stroje!

               

    • Kontakt

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12 w Poznaniu
      • 61 823 17 91
      • Poznań os. Zwycięstwa 101 61-652 Poland
      • Marek Korbanek
      • Radosława Tomkowiak
      • MIASTO POZNAŃ Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12 os. Zwycięstwa 101 61-652 Poznań NIP 209-00-01-440
      • Szkoła mieści się na os. Zwycięstwa - między PST, a ulicami: Lechicką, Połabską i Serbską. PST: 12, 14, 15, 16 (przystanek ul. Lechicka). Tramwaj: 4, 10 (pętla ul. Serbska). Autobusy: 185 (przystanek ul. Lechicka), 174, 191 (przystanek ul. Połabska), 171, 172, 183 (przystanek ul. Serbska).
      • Magdalena Gałczyńska e-mail: iod2_mjo@um.poznan.pl
      • Robert Petrović e-mail: iod7_mjo@um.poznan.pl
      • Czynny: pn.-czw.: 8:00-15:00 pt.: 8:00-14:00 W dniach wywiadówek i godzin informacyjnych - na pół godziny przed spotkaniami do godz. 20.00 tel./fax: 61-8231-791, 61-8250-731
      • https://epuap.gov.pl/wps/portal/strefa-klienta/katalog-spraw/profil-urzedu/ZS7_Poznan
    • Logowanie