• Pasowanie uczniów

• W dniu 27 października nasi uczniowie klas pierwszych oraz nowi uczniowie oddziałów przygotowawczych zostali pasowani na uczniów naszej szkoły. Każda z klas wraz z wychowawczyniami przygotowała piękną część artystyczną nagrodzoną gromkimi brawami rodziców oraz zaproszonych gości. Bardzo się cieszymy, że oficjalnie dołączyliście do naszego grona!

Zapraszamy do naszej galerii!

• Spotkanie ze Strażą Miejską

• W poniedziałek 17.10.2022 r. uczniowie klas pierwszych 1a, 1b i 1p Szkoły Podstawowej nr 12 uczestniczyli w zajęciach ze Strażą Miejską pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”.

Zajęcia zostały zorganizowane we współpracy naszej szkoły ze Strażą Miejską i Radą Osiedla Nowe Winogrady Północ.

• Eko-serce na Osiedlu Zwycięstwa czeka na Wasze nakrętki!

• Eko-serce na Osiedlu Zwycięstwa po raz kolejny wypełniło się po brzegi plastikowymi nakrętkami. W środę 5 października uczniowie z Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej nr 12 pomogli przesypać zebrane nakrętki.

Akcję prowadzimy na rzecz Oli Kaczmarek

www.facebook.com/Ola-%C5%BBycie-z-chorob%C4%85-nerek-Pami%C4%99tnik-Pozytywnego-My%C5%9Blenia-777074775742170

we współpracy z Fundacją im. Anny Wierskiej „Dar Szpiku” i DRUŻYNA SZPIKU, które wspomagają leczenie chorych i potrzebujących dzieci.

Eko-serce znajdujące się przy wejściu do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 12 w Poznaniu i obok Winogradzkiego Parku Sportu i Rekreacji to wspólna inicjatywa Rady Osiedla Nowe Winogrady Północ, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 12 w Poznaniu i Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Winogrady” w Poznaniu. Pojemnik został zakupiony z budżetu Rady Osiedla Nowe Winogrady Północ - Jednostki Pomocniczej Miasta Poznania

Dziękujemy mieszkańcom za zaangażowanie w pomoc dziewczynce.

Eko-serce na Osiedlu Zwycięstwa czeka na Wasze nakrętki!

Liliana Cyran

• Akcja Tulipan

• W dniach 20-30 września w naszej szkole zorganizowano akcję „Tulipan” , która miała za zadanie zebranie cebulek wiosennych kwiatów w celu ukwiecenia naszych dziedzińców. Akcja przeszła nasze najśmielsze oczekiwanie! Odzew zwłaszcza wśród uczniów klas 1-3 był ogromny :)  Zebraliśmy cebulki tulipanów, narcyzów, żonkili, szafirków, czosnków i wielu innych pięknych kwiatów. Otrzymaliśmy również dwa winogrona!

W poniedziałek pod czujnym okiem Pana Dyrektora uczniowie sadzili cebulki na naszych dziedzińcach :)

Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękuję ! I Gratuluję!!!!!!

Na efekty naszych wspólnych działań poczekamy do wiosny :)

Koordynatorzy :)

• Głosujemy na naszą szkołę i na Winogrady!

• W poniedziałek 10 października rozpoczęło się głosowanie w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2023.

𝗡𝗮𝘀𝘇𝗮 𝘀𝘇𝗸𝗼ł𝗮 𝗺𝗼𝘇̇𝗲 𝗽𝗼𝘇𝘆𝘀𝗸𝗮𝗰́ 𝘄 𝘁𝘆𝗺 𝗴ł𝗼𝘀𝗼𝘄𝗮𝗻𝗶𝘂 𝗮𝘇̇ 𝗽𝗼́ł 𝗺𝗶𝗹𝗶𝗼𝗻𝗮 𝘇ł𝗼𝘁𝘆𝗰𝗵 𝗻𝗮 𝗽𝗿𝗮𝗰𝗲 𝗶𝗻𝘄𝗲𝘀𝘁𝘆𝗰𝘆𝗷𝗻𝗲 𝘄𝗼𝗸𝗼́ł 𝘀𝘇𝗸𝗼ł𝘆 𝗶 𝗽𝗿𝘇𝗲𝗱𝘀𝘇𝗸𝗼𝗹𝗮, 𝗻𝗮𝘁𝗼𝗺𝗶𝗮𝘀𝘁 𝗴ł𝗼𝘀𝘂𝗷𝗮̨𝗰 𝗻𝗮 𝘄𝘀𝘇𝘆𝘀𝘁𝗸𝗶𝗲 𝘁𝗿𝘇𝘆 𝘄𝗶𝗻𝗼𝗴𝗿𝗮𝗱𝘇𝗸𝗶𝗲 𝗽𝗿𝗼𝗷𝗲𝗸𝘁𝘆 𝗺𝗼𝘇̇𝗲𝗺𝘆 𝗽𝗼𝘇𝘆𝘀𝗸𝗮𝗰́ ł𝗮̨𝗰𝘇𝗻𝗶𝗲 𝗮𝘇̇ 𝟰 𝗺𝗶𝗹𝗶𝗼𝗻𝘆 𝘇ł𝗼𝘁𝘆𝗰𝗵.

Każdy głos ma znaczenie i liczymy na Państwa wsparcie oraz oddanie głosu na nasze trzy winogradzkie projekty.

Dzieci również mogą głosować (pod opieką rodziców).

𝗝𝘂𝘇̇ 𝘁𝗲𝗿𝗮𝘇 𝘄𝘀𝘇𝘆𝘀𝘁𝗸𝗼 𝘄 𝗣𝗮𝗻́𝘀𝘁𝘄𝗮 𝗿𝗲̨𝗸𝗮𝗰𝗵 - 𝗠𝗶𝗲𝘀𝘇𝗸𝗮𝗻́𝗰𝗼́𝘄 𝗪𝗶𝗻𝗼𝗴𝗿𝗮𝗱

𝗧𝗼 𝗼𝗱 𝗣𝗮𝗻́𝘀𝘁𝘄𝗮 𝘇𝗮𝗹𝗲𝘇̇𝘆, 𝗰𝘇𝘆 𝘄𝘆𝗴𝗿𝗮𝗺𝘆 - 𝗗𝗿𝗼𝗱𝘇𝘆 𝗠𝗶𝗲𝘀𝘇𝗸𝗮𝗻́𝗰𝘆

𝗞𝗮𝘇̇𝗱𝘆 𝗴ł𝗼𝘀 𝗺𝗮 𝘇𝗻𝗮𝗰𝘇𝗲𝗻𝗶𝗲

Winogradzkie projekty  zgłoszone do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2023

𝗚Ł𝗢𝗦𝗨𝗝𝗔̨𝗖 𝗡𝗔 𝗪𝗦𝗭𝗬𝗦𝗧𝗞𝗜𝗘 𝗧𝗥𝗭𝗬 𝗣𝗥𝗢𝗝𝗘𝗞𝗧𝗬 𝗠𝗢𝗭̇𝗘𝗠𝗬 𝗪𝗬𝗚𝗥𝗔𝗖́ 𝟰 𝗠𝗜𝗟𝗜𝗢𝗡𝗬 𝗭Ł𝗢𝗧𝗬𝗖𝗛  𝗗𝗟𝗔 𝗪𝗜𝗡𝗢𝗚𝗥𝗔𝗗

- ogólnomiejski w ramach Zielonego Budżetu  „Park Barwy i Wody”  numer ZB.11

Projekt zakłada budowę parku z różnorodną roślinnością i elementami wodnymi w sąsiedztwie nowo wybudowanej pływalni na Osiedlu Zwycięstwa.

- rejonowy  „Nasz Winogradzki Fyrtel”  numer I.1

Projekt zakłada modernizację placów zabaw i terenów zielonych przy przedszkolach i szkołach, w tym również przy naszej szkole i przedszkolu.

- rejonowy  „Małpi Gaj na Winogradach”  numer I.8

Projekt zakłada montaż wysokiej klasy bezpiecznych, nowoczesnych i innowacyjnych urządzeń zabawowo-ruchowo-sportowych.

GŁOSOWANIE rozpoczyna się od  10 października i trwa do  31 października 2022 r. (do godz. 12:00).

GŁOSUJEMY NA STRONIE INTERNETOWEJ MIASTA: www.budzet.um.poznan.pl/glosowanie

KAŻDY MOŻE ZAGŁOSOWAĆ  DZIECI GŁOSUJĄ POD OPIEKĄ RODZICÓW.

OBIEKTY BĘDĄ OTWARTE I OGÓLNODOSTĘPNE DLA KAŻDEGO

• Spotkanie z alpakami

• 21 września dzieci z klas 1-3 z oddziałów przygotowawczych miały okazję spotkać się z niesamowitymi gośćmi - Kokos i Karmel, bo o nich mowa, to alpaki z hodowli z Wiedźminowa. Dzieci wysłuchały kilku ciekawostek, karmiły marchewką, ale przede wszystkim głaskały i tuliły te przesympatyczne zwierzęta I mimo, że dwie z najmłodszych klas z naszego dziedzińca przegonił deszcz to zabawa była przednia!

• Bieg Chrobrego

• W dniu 30.09.2022 r. Uczniowie klas 1-6 udali się na Bieg Chrobrego. Kadra licząca prawie 30 zawodników i zawodniczek rywalizowała na dystansie 500m i 1000m. W duchu sportowej rywalizacji udało się naszym reprezentantom wywalczyć dwa złote medale oraz zająć wiele czołowych miejsc w swoich kategoriach wiekowych! Gratulujemy wszystkim udziału, a  Lenie Madajewskiej oraz Kubie Krasowskiemu wygrania swoich biegów!

Nauczyciele WF