Obecnie najpopularniejszym wydarzeniem organizowanym w wielu szkołach jest Dzień Bez Plecaka . Moda ta pochodzi głównie z aplikacji TikTok i polega na zabraniu wszystkich książek, zeszytów oraz przyborów szkolnych nie używając do tego plecaka czy torby. W związku z tym również w naszej szkole nie mogło zabraknąć takiego wydarzenia. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego 8 kwietnia zorganizowano słynny Dzień Bez Plecaka. Nasi uczniowie przynieśli potrzebne rzeczy m.in. w chlebaku, w namiocie, w walizce czy na sankach. Trzeba przyznać, że wykazali się niesamowitą kreatywności! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!
Dzień Bez Plecaka
- 26
Konkurs Kolorowa Wielkanoc
Zapraszamy wszystkie dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 12 do wzięcia udziału w Konkursie świąteczno-wiosennym „KOLOROWA WIELKANOC”.
Regulamin Konkursu:
1. Organizatorem Konkursu są: Jednostka Pomocnicza Miasta Poznania - Rada Osiedla Nowe Winogrady Północ i Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12 w Poznaniu przy wsparciu Samorządu Uczniowskiego.
2. Tematem Konkursu jest wykonanie pracy artystycznej związanej z tematyką świąteczno-wiosenną, poprzez którą wyrazisz na swój sposób ten niepowtarzalny, piękny i kolorowy czas. Może to być na przykład praca plastyczna w formacie A4, ozdoba świąteczna, zdjęcie o tematyce świąteczno-wiosennej, wiersz, a nawet film!
Zależy nam na samodzielnych pracach dzieci.
3. Konkurs trwa do 22.04.2022 r.
4. Uczestnikiem Konkursu mogą być dzieci z Osiedla Nowe Winogrady Północ oraz uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 12 w Poznaniu.
5. Udział w Konkursie jest bezpłatny.
6. Każdy uczestnik może zgłosić do Konkursu jedną pracę.
7. Zgłoszenie konkursowe musi zawierać plik ze zdjęciem lub skanem pracy. Załączone zdjęcie lub skan pracy należy obowiązkowo podpisać (w nazwie pliku) imieniem i nazwiskiem dziecka wraz z podaniem jego wieku oraz numeru klasy i numeru szkoły/przedszkola.
8. Prace należy wysłać na adres e-mail: konkurs.sp12@poczta.onet.pl w tytule maila wpisać: Konkurs „Kolorowa Wielkanoc”.
9. Zwycięzców Konkursu wybierze Komisja Konkursowa powołana przez Organizatora, a decyzja Komisji jest ostateczna.
10. Laureaci konkursu otrzymają nagrody zakupione z budżetu Osiedla Nowe Winogrady Północ.
11. Lista nagrodzonych osób zostanie opublikowana po 27.04.2022 r. na stronie Facebooka „Nowe Winogrady Północ – społeczność na Wichrowym i Zwycięstwa” i „Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12 w Poznaniu”.
12. Udział w Konkursie oznacza akceptację regulaminu Konkursu i udzielenie Organizatorowi prawa do publicznej prezentacji zgłoszonej pracy.
Marcin Zaremba
koordynator konkursu
Projekt „Poznajmy się”
W ramach drugiego etapu szkolnego projektu „Poznajmy się” uczniowie klas 4-8 przygotowali gazetki na korytarzach na temat „Znani naukowcy Polski i ze świata - biologia, chemia, fizyka i geografia”. Projekt jest prowadzony przez zespół matematyczno-przyrodniczy.
Organizatorzy drugiego etapu:
Marcin Zaremba – koordynator
Marian Lorenc
5
Pasowanie na czytelnika
W czwartek-24 marca w naszej szkole odbyła się uroczystość PASOWANIA NA CZYTELNIKA uczniów klas pierwszych SP nr 12.
Część artystyczna została przygotowana przez uczniów klasy 6a oraz 7c.
Pięknie zaprezentowały się też dzieci z klasy 1a oraz 1b ,które zaśpiewały piosenki .
Oklaski otrzymali też uczniowie klasy 1p za recytację wiersza.
W auli pierwszaki zostały pasowane przez dyrektora szkoły-Pana Marka Korbanka na czytelników i otrzymały dyplomy oraz książki ufundowane przez RADĘ OSIEDLA NOWE WINOGRADY PÓŁNOC.
Następnie dzieci wraz z wychowawcami przeszły do bibliotek,w której wypożyczyły po raz pierwszy książki.
Nagrody wręczał osobiście Przewodniczący Rady Osiedla Nowe Winogrady Północ-Pan Marcin Zaremba.
PASOWANIE NA CZYTELNIKA zostało przygotowane przez nauczycieli bibliotekarzy:
Alinę Szulczyk
Tomasza Borodynko
Tekst opracowała pani Alina Szulczyk
26
Lekcja kodowania i programowania z przedszkolakami
Czy szkoła może być kolorowa? Czy zajęcia mogą być ciekawe?
O tym jak jest naprawdę przekonały się grupy 7 i 8 z naszego Przedszkola nr 181, które odwiedziły klasę 3b w dniach 28 i 29 marca.
Zajęcia zaczęliśmy od matematycznej muchy, potem były kolorowe kubeczki i układanie według podanych koordynatów . A na zakończenie zabawy z pszczółkami Bee-Boot i Blue- Boot. Niesamowitymi robotami w kształcie pszczółek, które świecą, wydają dźwięki i poruszają się zgodnie z wcześniej zaplanowaną trasą. Idealne do nauki kierunków i doskonalenia logicznego myślenia!
Nasi przyszli pierwszoklasiści przy niewielkiej pomocy starszych kolegów poradzili sobie ze wszystkimi zadaniami wyśmienicie! Gratulujemy!
Do zobaczenia 1 września!
Paulina Wojtkowiak
14
Pierwszy Dzień Wiosny
Za oknem przepiękna wiosna ! Uczniowie klas 1-3 przywitali ją z radością w ubiegły poniedziałek. Wiele osób tego dnia było ubranych na zielono , a wszyscy wzięli udział w grze terenowej Z uśmiechem na ustach dzieci rozwiązywały zadania ukryte na terenie całego szkolnego obiektu . Między innymi rozszyfrowywały wersy wiosennego wiersza, tworzyły klucze niczym ptaki, pokonywały tor przeszkód na boisku, a nawet robiły sobie wiosenny masaż Pierwszy Dzień Wiosny to także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, a nasi uczniowie z dużym zaangażowaniem włączyli się z tej okazji w kolorowe skarpetkowe wyzwanie . Dzieci obejrzały także, krótki film tematyczny.
11
Wiosenne lapbooki
Nadeszła wiosna i z tej okazji uczniowie klasy 2 B wykonali Lapbooki, do których samodzielnie przygotowali materiały. Prace zawierają informacje o wiosennych kwiatach, pracach w ogródku, budowie kwiatu, itp. Dołożyli również ciekawostki o powracających ptakach oraz wiosenne przysłowia, zagadki i wykreślanki. Podczas pracy nad Lapbookami uczniowie pomagali sobie wzajemnie, wymieniając się zgromadzonymi materiałami. Po raz kolejny dzieci stwierdziły, że Lapbook to świetna zabawa.
Lekcja z przesiadką w klasie 3a
Postanowiliśmy przetestować pomysł na lekcję z przesiadką. Prosty i uniwersalny, więc zdał egzamin na szóstkę. Matematyczne zadania , szyfry, łamigłówki trafiły na niekonwencjonalnie ustawione stoły w naszej sali.
Po sygnale dzwonka uczniowie i uczennice przesiadali się o jedno miejsce w lewo, wykonując na swoich kartkach kolejne zadanie. W ten sposób wykonali wszystkie polecenia, aż wrócili na swoje miejsce.
Do odliczania czasu wykorzystałam stoper online - po dwóch minutach wydawał dźwięk piejącego koguta, więc uczniowie i uczennice nie musieli nawet na niego patrzeć i z wielką radością zajmowali kolejne miejsce. To była bardzo kreatywna nauka.
Zdecydowanie lekcja z przesiadką pojawi się w moim lekcyjnym menu obowiązkowo :)
Karolina Wiśniewska
Dzień Ukraiński w klasie 3a
W związku z obecnością w naszej klasie dziewczynek pochodzenia ukraińskiego postanowiliśmy poznać bliżej ich kulturę i kraj. Obejrzeliśmy film i prezentacje na temat Ukrainy. Uczyliśmy się podstawowych zwrotów i wyrazów w języku ukraińskim. Polinka i Dasza chętnie podzieliły się z nami informacjami na temat ich kraju i uczyły nas prawidłowo wymawiać słowa. Uczniowie i uczennice z klasy 3a wkleili do swoich zeszytów rysnotki z podstawowymi zwrotami w języku ukraińskim wraz z ich wymową. Swoimi działaniami chcieliśmy symbolicznie okazać nasze ogromne wsparcie dla Ukraińców i wyrazić solidarność za ich ogromną odwagę i poświęcenie.
Karolina Wiśniewska
1
Światowy Dzień Zespołu Downa
21 marca kojarzy się nam z rozpoczęciem kalendarzowej wiosny. Nie każdy wie, że tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa oraz Dzień Kolorowej Skarpetki. W naszej szkole wspólnie uczciliśmy każde z tych świąt. W klasie 3a przyszliśmy do szkoły w skarpetkach nie do pary. Im było bardziej śmiesznie i kolorowo , tym lepiej. Ta różnorodność przyniosła nam dużo radości.
Niewiele nas różni od dzieci z Zespołem Downa – tylko jeden dodatkowy, niepasujący chromosom, trzecia skarpeta, niebędąca w tym miejscu, co trzeba
Tropiciele wiosny w 3a
W związku z zauważalnymi gołym okiem zmianami, sugerującymi zbliżanie się wielkimi krokami nowej pory roku, postanowiliśmy z dziećmi z klasy 3a zorganizować mały projekt badawczy. Miał on na celu usystematyzowanie posiadanej już wiedzy i poparcie jej obserwowanymi zjawiskami. Uczniowie klasy 3a udali się na poszukiwania oznak wiosny. Zaopatrzeni w odznaki Tropicieli Wiosny i Karty tropicieli pierwszych oznak wiosny bawili się w detektywów.
W wyniku zebranych informacji, wszystkie dzieci jednogłośnie doszły do wniosku, że Pani Wiosna zagości u nas lada moment.
Dzień dinozaura w klasie 3a
Z okazji przypadającego w dniu 26 lutego Dnia Dinozaura wszyscy uczniowie i uczennice z klasy 3a oddali się z pasją twórczości artystycznej.
Powstały przepiękne prace dinozaurów w technice 3D oraz stojące Dinozaury z papieru. Świętując Dzień Dinozaurów nie mogliśmy sobie odmówić przyjemności z wykonania wspólnych zdjęć w scenerii, obfitującej w te prehistoryczne stworzenia.
W klasie 3a uwielbiamy również czytać książki , bowiem przyświeca nam hasło:
"Dinozaury nie czytały i wyginęły, przypadek , nie sądzimy!"
Karolina Wiśniewska z dziećmi z klasy 3a
3
Międzynarodowy Dzień Kobiet klasy 5a i 5b
Dzisiaj dzień piękny, uroczysty!
Taki dzień raz się w roku zdarza,
gdy 8 Marca z gwarem wiosny
wytryśnie z kartek kalendarza.
Tak, to wspaniałe, wielkie Święto,
więc śpieszą chłopcy i panowie
z bukietem życzeń w barwach kwiatów –
Uśmiechnąć się do Wszystkich Kobiet.M. Pawlikowska-Jasnorzewska Święto Kobiet
Tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet uczniowie klas 5a i 5b postanowili spędzić wspólnie podczas klasowego wyjścia do kawiarni, gdzie czekała na wszystkich słodka niespodzianka. Uczniowie mieli okazję oderwać się, na chwilę, od swoich codziennych obowiązków szkolnych i spędzić czas na rozmowie o swoich zainteresowaniach oraz o innych pozytywnych zdarzeniach, które miały miejsce tego dnia.
Wszystkim kobietom, tym małym oraz tym dużym, przesyłamy moc życzeń i pozytywną energię na każdy dzień. Zapewniamy, że to nie słaba płeć…
Wychowawczynie klas: Michalina Matelska-Klecha i Wioleta Bogusiewicz
4
KOBIETY, KTÓRE ZMIENIŁY ŚWIAT
Jakie skojarzenia nasuwają Ci się, gdy słyszysz słowo „kobieta”? W pierwszej chwili powiesz „delikatna”, „wrażliwa”, „drobna”. Ale czy na pewno tak jest?
Z okazji Dnia Kobiet uczniowie klas 1-3 przybliżą Wam sylwetki niezwykłych Pań, które zapisały się na kartach historii. Przedstawią te, które stały się ikonami i symbolami rozpoznawalnymi na całym świecie. Prezentują te, które okazały się niesamowite i biły rekordy, ale zaskakują także tymi mniej znanymi, a jakże ciekawymi. Różni je bardzo dużo m.in. pochodzenie, to czym się zajmowały w życiu, w jakich czasach się urodziły, ale łączy jedno – są silne, mądre i odważne. Bez tych cech nie odniosłyby takiego sukcesu. Lista słynnych kobiet jest imponująca, my wybraliśmy tylko niektóre
Uczniowie klas 1-3 obejrzeli filmy, poczytali książki oraz przygotowali plakaty na temat wybranej przez klasę kobiety. Od 8 marca subiektywną galerię słynnych kobiet można oglądać na pierwszym piętrze! :)
Oczywiście chłopcy z klas 1-3 nie zapomnieli o swoich małych kobietkach, które w przyszłości też mogą zmienić świat…były kwiaty, laurki i drobne słodkości
Paulina Wojtkowiak
14
Drzwi otwarte 15 marca!
Zapraszamy na jurajskie drzwi otwarte w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 12, które odbędą się we wtorek 15 marca 2022 r. w godzinach 16.30-18.30.
W programie:
- zabawy ruchowe dla dzieci na dmuchanym placu zabaw,
- pokazy eksperymentów i udział w wykopaliskach,
- wykonywanie prac plastycznych w formacie 3D,
- udział w zajęciach z kodowania i z języka angielskiego.
Serdecznie zapraszamy w imieniu Dyrekcji i grona pedagogicznego.
Charytatywna Kawiarenka
W akcji "Charytatywna Kawiarenka" w dniach 3, 4 i 7 marca brali udział również uczniowie i uczennice z klas 1 - 3.
Była to inicjatywa, mająca na celu sprzedaż wypieków dzieci i ich bardzo zaangażowanych rodziców. Przygotowane przez nich "słodkości" zostały wystawione na szkolnym korytarzu, a cały dochód z akcji zostanie przekazany na pomoc charytatywną Ukrainie.
Słodkie smakołyki, których z pewnością nie powstydziłaby się żadna prestiżowa cukiernia dostarczyło mnóstwo dzieci z każdej z klas. Zaangażowanie przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Dziękujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie i dar serca.
Wychowawczynie klas 1-3
2
Tłusty czwartek w klasie 3a
„Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”.
Zwyczaj jedzenia słodkich pączków pojawił się w Polsce około XVII wieku, ale wtedy jeszcze wyglądały nieco inaczej niż obecnie. Miały w środku ukryty orzeszek, a ten, kto trafił na taki pączek, miał cieszyć się dostatkiem, szczęściem i powodzeniem. Tradycja do dziś nakazuje, aby w tłusty czwartek zjeść choć jednego pączka. Kto tego nie zrobi, temu do końca roku nie będzie się wiodło.
W naszej szkole 24 lutego uczniowie klasy 3a obchodzili tłusty czwartek zgodnie z tradycją. Minął on na słodko z pysznymi, lukrowanymi pączkami, oponkami i wieloma innymi przysmakami.
Karolina Wiśniewska
3
Walentynkowy Cichy Przyjaciel w klasie 3a
Do tradycji naszej szkoły przeszedł już coroczny zwyczaj obchodzenia WALENTYNEK. To ciekawy sposób na rozgrzanie serc w czasie zimy i wzmocnienie przyjaźni. Szczególny dzień, na który warto starannie przygotować coś wyjątkowego. Z tej okazji w klasie 3a rozpoczęliśmy zabawę Cichy Przyjaciel , która okazała się dużym sukcesem. W klasie zrobiło się słodko nie tylko z tego powodu, ale również za sprawą wielkich lizaków w kształcie serca, za które dziękujemy rodzicom.
Karolina Wiśniewska
Alfik Matematyczny 2021 - wyniki
Z radością informujemy, że uczeń naszej szkoły Szymon Małolepszy z klasy 5 został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny 2021. Szymon, za najwyższy wynik w konkursie otrzymał nagrodę - tygodniowy udział w Wakacyjnym Obozie Talentów.
Gratulujemy wysokich wyników Marcinowi Olszewskiemu, Wiktorowi Bartoszewiczowi i Nikodemowi Łęt.
Życzymy dalszych sukcesów!
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie